Werder šokirao Niku Kovača: Eintracht će spas tražiti u doigravanju

Eintracht Frankfurt u posljednjem kolu Bundeslige trebao je samo bod na gostovanju kod izravnog suparnika  Werdera da bi izborio ostanak u prvoligaškom društvu. Momčad Nike Kovača stigla je u Bremen osokoljena trima uzastopnim trijumfima i uvjerena kako može ostvariti uspjeh.

Međutim, Papy Djilobodji je samo dvije minute prije kraja susreta (88. minuta) bio najspretniji pred gostujućim golom te je zatresao mrežu šokiravši frankfurtske Orlove. Nakon jednog ubacivanja najviši u skoku bio je veteran Claudio Pizzaro koji je glavom pronašao Ujaha na suprotnoj vratnici, Nigerijac je poslao loptu pored vratara Hradeckyja, a 27-godišnjem Senegalcu nije bilo teško s gol linije pospremiti je u mrežu. Gosti su se žalili da je iskusni Čileanac bio u zaleđu, no pogodak nije poništen.

Domaćin je inače bio bolji većim dijelom utakmice, uputio je više udaraca i duže je imao loptu u svom posjedu (61 posto) pa je i pobjeda 1:0 stigla zasluženo.

Ipak, braća Kovač mogu žaliti što njihova momčad nije izdržala do kraja pa će sada ostanak u Bundesligi pokušati izboriti kroz doigravanje, a suparnik će im biti treća momčad Druge Bundeslige – Nürnberg.