VIDEO Pogledajte kako su Mandžukić i Drmić pogocima sredili protivnike

Mandžukić je dosad postigao 11, a Drmić 10 pogodaka u ovoj sezoni

mandzukic18
Mandžo je unatoč ozljedi u žestokom duelu odigrao sjajno

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić i Švicarac hrvatskih korijena Josip Drmić obilježili su nedjeljne utakmice 19. kola Bundeslige.

Bayern je pred 71 tisućom gledatelja na Allianz Areni petardom ‘isprašio’ Eintracht Frankfurt (5:0), a Mandžukić je imao svoje prste kod triju pogodaka. Prvo je glavom asistriao za vodeći pogodak koji je postigao Götze (12. minuta), zatim je sudjelovao i kod drugog pogotka (Ribery, 44. minuta) da bi i sam postigao pogodak u 89. minuti za 5:0.

Preostala dva pogotka postigli su Robben (67.) i Dante (69.). Mandžukić je odigrao cijeli susret, a na ligaškoj ljestvici strijelaca sa 11 postignutih pogodaka dijeli drugo mjesto sa dvojcem iz Borussije (D), Lewandowskim i Aubameyangom. Vodeći strijelac Bundeslige je Ramos iz Herthe sa 13 pogodaka.

Ramos je postigao vodeći pogodak i u susretu s Nürnbergom (4. minuta), no to nije pomoglo Berlinčanima na njihovu travnjaku (1:3). Prvo je Feulner poravnao rezultat u 20. minuti, a onda je nastupio Drmićev šou. Prvo je u 68. minuti donio vodstvo Nürnbergu, a onda u sudačkoj nadoknadi i potvrdio pobjedu iskoristivši jedanaesterac.

Drmić svojim igrama lagano stječe epitet jednog od najvećih ovosezonskih otkrića Bundeslige. Već je postigao 10 pogodaka i dijeli 5. mjesto na ljestvici strijelaca. Najzaslužniji je za sjajan Nürnbergov početak drugog dijela sezone u kojem je ostvario dvije pobjede, a Drmić postigao čak 4 pogotka.

Bayern je vodeći sa 53 boda, 13 više od drugoplasiranog Bayera (40), dok je Nürnberg skočio na 15. mjesto sa 17 bodova, izvan opasne zone. (ha)

>>Napadači već u top formi: Pogledajte pogotke Olića i Drmića