VIDEO Perišić strijelac u pobjedi Intera

U 12. kolu nogometnog prvenstva Italije u nedjelju je Inter dobio slabašni Crotone sa 3-0, a hrvatski veznjak Ivan Perišić postigao je vodeći gol u 84. minuti, a pobjedu je potvrdio Mauro Icardi sa dva pogotka  (88-pen, 90+3).

Perišić je odigrao cijeli susret, kao i njegov suigrač Marcelo Brozović, koji je bio vrlo aktivan u veznom redu te je imao nekoliko dobrih upošljavanja suigrača, ali oni to nisu znali iskorstiti.

Fiorentina je kod kuće protiv Sampdorije odigrala 1-1. Hrvoje Milić i Nikola Kalinić odigrali su cijeli susret za Fiorentinu, dok je Milan Badelj izašao iz igre u 71. minuti.

Kalinić je dva puta zaprijetio gostima, u 18. minuti glavom na ubačaj Milića, ali neprecizno, dok je u 36. minuti njegov pokušaj blokiran.  Ante Budimir odigrao je posljednjih sedam minuta za Sampdoriju.

Vodeći Juventus je u gostima kod Chieva slavio sa 2-1, a hrvatski napadač Mario Mandžukić bio je strijelac vodećeg pogotka za Juve u 53. minuti i to mu je drugi gol ove sezone u prvenstvu.  Chievo je poravnao golom Pellissiera u 66. minuti iz penala, a pobjedu Juventusu donio je reprezentativac BiH Miralem Pjanić iz slobodnog udarca u 75. minuti.

Imao je Mandžukić još dvije prigode, u 28. minuti lopta je otišla preko grede, a u 36.  je pokušao glavom, ali također neprecizno. Krilo Juvea Marko Pjaca još uvijek se oporavlja od ozljede.

Genoa, koju vodi hrvatski trener Ivan Jurić, je na domaćem terenu protiv Udinesea odigrala 1-1. Napadač Stipe Perica odigrao je pola sata za Udinese, a uspio je tek jednom zaprijetiti golu protivnika, u 77. minuti, ali je lopta prohujala iznad grede. Bivši Hajdukovac Andrija Balić opet je bio na klupi za pičuve Udinesea.

Drugoplasirani AC Milan jedva je dobio predzadnji Palermo sa 2-1. Za Milan su zabili Suso (15) i  Gianluca Lapadula (82), a strijelac za Palermo bio je bivši igrač zaprešićkog Intera Ilija Nestoroski (71), kojemu je to  šesti gol ove sezone.

Po običaju vratar Josip Posavec branio je cijeli susret a Palermo, dok je Mato Jajalo ostao na klupi za pričuve.

Mario Pašalić je igrao do 63. minute za Milan, a u 17. se mogao upisati u strijelce, ali je njegov udarac bio loš.