VIDEO Kao Lionel Messi: Kristijan Zubac zabio tri gola iz slobodnih udaraca za pobjedu Croatije Frankfurt

FC Croatia Frankfurt – SV Blau Gelb 4:2 (2:0)

Croatia Frankfurt -Blau Gelb 4-2 (3)
Rekordan broj gledatelja pratio je derbi prvenstva iz,eđu Croatie i Blau Gelb

U derbiju kola, kojeg su mnogi nazvali i derbijem jesenskog dijela prvenstva frankfurtske Kreisklase A, Croatia Frankfurt je pobjedila prvoplasiranu momčad SV Blau Gelb rezultatom 4:2. Zasluženom pobjedom Croatia je „spasila“ prvenstvo jer je tako zaustavila pobjednički niz momčadi Blau Gelb, koja je u 11 prvenstvenih utakmica zabilježila 11 pobjeda.

Croatia Frankfurt -Blau Gelb 4-2 (5)
Radosti igrača Croatie nakon pobjede

Pred rekordnim brojem gledatelja, njih oko 180 s kupljenim ulaznicama, Croatia je odlučno ušla u utakmicu s jedinim ciljem – a to je bila pobjeda nad Blau Gelbom.

Nakon lošeg starta, kad je veliki broj igrača Croatie bio na godišnjim odmorima, hrvatska momčad se kompletirala i napravila je u zadnjih pet kola seriju od pet uzastopnih pobjeda zaredom.

Takvoj Croatiji, koje je na početku sezone slovila za glavnog favorita prvenstva, u nedjelju je nas supprotnoj strani stajala dosad neokrznuta „plavo-žuta“ njemačka momčad. Veći poticaj nije mogao biti za igrače Croatije, koji su u takvoj utakmici, od prvog do zadnjeg, dali sve od sebe.

Nošena podrškom hrvatskih navijača, Croatia je već u 11. minuti došla u vodstvo zgoditkom Filipa Lovrića. Pogodak je djelo kapetana Marija Lažete koji je odlično probio zadnju crtu obrane gostiju te potom nesebično uposlio Lovrića, mada je i sam mogao pucati i zabiti zgoditak.

Croatia Frankfurt -Blau Gelb 4-2 (2)
Detalj s utakmice

Na 2:0 povisio je junak utakmice Kristijan Zubac koji u 32. minuti iz slobodnog udarca sa 28 metara dovodi svoju momčad u vodstvo od 2:0. Zbunjeni gosti nisu znali odgovoriti na odličnu igru Croatije. Tek početkom drugog dijela došli su do daha kada u 58. minuti smanjuju rezultat nakon prekida i ubačaja kada napadač Blau Gelba glavom mijenja smjer lopte koja potom vara vratara Jurića i završava u mreži.

Kristijan Zubac postigao je tri a Filip Lovrić jedan zgoditak

Prmljeni zgoditak nije deprimirao hrvatske igrače koji u 67. minuti povećavaju rezultat na 3:1. Strijelac je Kristijan Zubac koji ponovno, ovaj put sa udaljenosti od 22 metra, iz slobodnog neobranjivo šalje loptu u gornji desni kut gostujućeg vratara. Izvodeći slobodne udarce preciznošću Lionela Messija, Zubac i u 75. minuti iz slobodnog udarca, ovaj put sa udaljenosti sa 24 metra, neobranjivo gađa donju desnu stranu vratar. Bio je to zgoditak koji je najavio prvi prvenstveni poraz gostiju. On se na kraju i dogodio premda su gosti u 84. minuti uspjeli tek ublažiti poraz za konačnih 4:2.

FC Croatia II – SV Blau Gelb II 1:1 (0:0)

U najavi derbija prvenstva, druge momčadi Croatie i Blau Gelb odigrale su neriješeno 1:1. Criatia II je došla u vodstvo u 47. minuti kada Periša neobranjivo iskosa s desne strane ubućuje neobranjivu loptu u drugi nepokriveni kut nemoćnog vratara gostiju. No, u 73. minuti Tolušićeva nespretnost i nesretnost biva kažnjena autogolom kojim gosti dolaze gola koji je značio i podjelu bodova.

CroatiaII: Filatow, Šola, Periša, Todorić (od 65. Mario Kelava), Tolušić, Duyar (od 75. min Josić), Rohwerder (zbog ozljede u 10. min ulazi Bass), Amanatidis, Livajić, Josip Žarko, Draguljić

Iduću utakmicu druga momčadi Croatije igraju u nedjelju, 30.listopada u gostima protiv momčadi Kickersa u 13,00 sati (Adressa: Bertramswiese 3 / 60320 Frankfurt) a prva momčad gostuje kod FV Hausen II gdje igra s početkom u 13,00 sati. Adresa igrališta je: Hausener Obergasse 5H,  60488 Frankfurt)

Fenix Magazin/Stanislav Konta   Foto:Ivo Duvnjak