VIDEO Branimir Hrgota sinoć slomio Sarajevo na prepunom Koševu!

Raffael_Spielbericht_9985566ce7

Borussija Mönchengladbach sinoć je na prepunom Koševu u Sarajevu u prvoj utakmici play-offa Europske lige savladala FK Sarajevo 3:2, a dvostruki strijelac za bundesligaše bio je 21-godišnji Hrvat Branimir Hrgota (41., 73.)!

Prvi gol za Nijemce dao je Andre Hahn već u 10. minuti, a za izjednačenje pucao je Bojan Puzigaća u 26. minuti. No, u 41. minuti dolazi do velike greške golmana FK Sarajeva Bandovića što je iskoristio Hrgota i doveo Borussiju do vodstva. U drugom poluvremenu,  Sarajevo je krenulo s žestokim napadima, a do izjednačenja je došlo u 59. minuti. Haris Duljević primio je loptu na ivici šesnaesterca i udarcem savladao golmana Borussije Mönchengladbach.

Ipak, radost domaćih igrača i navijača nije dugo trajala. Trinaest minuta kasnije Hrgota je odlično šutirao sa 16 metara i poslao loptu pod prečku za konačnih 2:3.

Ekipe su nastupile u sljedećim sastavima:

Sarajevo: Bandović, Tatomirović, Berberović, Dupovac, Stojčev, Cimirot, Puzigaća (od 76. Protić), Okić (od 52. Duljević), Velkoski, Radovac (od 76. Kovačević), Bilbija.

Borussia M’gladbach: Sommer, Dominguez, Johnson, Jantchke, Stranzl, Traore (od 46. Herrmann), Nordtveit, Hahn (od 65. Korb), Xhaka, Raffael (old 82. Hazard), Hrgota.

Susret je sudio Španjolac Antonio Mateu Lahoz.

Uzvratna utakmica igra se za sedam dana u Mönchengladbachu.