Veterani Zrinskog propustili prigodu obraniti naslov

Zrinski – TSV  Steinach/Reichenbach 2:2 (0:1)

Mutapcic, Grgic i MatucecWAIBLINGEN-U predzadnjoj utakmici za bodove veterana U 32 Bezirkslige podsaveza Rems/Murr nogometaši Zrinskog su na svome terenu odigrali 2:2 s trećeplasiranim TSV Steinach/Reichenbach. Gubitkom dva boda su propustili prigodu da eventualnom pobjedom u zadnjem kolu kod vodećeg SV Fellbach obrane prošle godine osvojeni naslov prvaka. Fellbach sada ima četiri boda više.

Da ih očekuje tvrd i nezgodan suparnik veterani Zrinskog su bili svjesni od samog početka. Jedini poraz u dosadašnjih 9 odigranih utakmica (2:3) su upravo doživjeli u prvom dijelu sezone u Steinachu.

Okupili su sve trenutno raspoložive snage, svih 17 igrača, ali jednostavno nije se moglo postići više. Gosti su poveli u 40. minuti a Pero Baban je iz jedanaesterca u 53. poravnao na 1:1. Nijemci ponovno u 69. Minuti dolaze u vođstvo a pet minuta kasnije njihov igrač Daniel Munsch autogolom postavlja konačnih 2:2.

Zrinski je nastupio u sastavu: Babić, Mutapčić, Fazlić, T. Vidačković, Čveljo, Jagaš, F. Knezović, Stojanović, Gavran, Đurić, I. Knezović (još su igrali Kolosarić, Čičak, Grgić, Baban, Čobanović i Vujica).

U ligi od 6 klubova među kojima je i trećeligaš SG Sonnenhof, iz 9 utakmica naši su veterani osvojili 16 bodova s 4 pobjede i remija te jednim porazom. Dali su 24 a primili 11 golova. S četiri gola Stipica Gavran im je najbolji strijelac.

U slijedeću subotu 18. srpnja s početkom u 18 sati gostuju kod SV Fellbach kome su nanijeli jedini dosadašnji poraz, uvjerljivih 3:0.

Zanimljivo je da su veterani Zrinskog prošle godine do naslova prvaka došli upravo kod SV Fellbach, pobjedom u zadnjoj minuti 3:2. Fellbachu je tada bio dovoljan i bod, a sada su kolo prije kraja riješili sve nepoznanice.