Veliki preokret i pobjeda „sinova Posavine“ iz Frankfurta na gostovanju u Griesheimu

Griesheim Tarik – FC Posavina Frankfurt  2:3 (2:1)

Bila je to jako dobra utakmica susjednih momčadi na tablici: Griesheim Tarik je bio sedmi a Posavina Frankfurt osma u Kreisoberligi Frankfurt.

Od početka domaćini su žestoko napadali i stvorili brojne prilike, od kojih su dvije i realizirali: onu u 20. i 26. minuti. Ali hrvatska momčad se nije predavala. Zbila je redove, borila se i strpljivo čekala svoju priliku. Ona se stvorila u 39. minuti kada Marko Sudić smanjuje rezultat na 2:1.

Nakon poluvremena Posavina je djelovala još odlučnije i bolje. Ulazak Ivana Božić, koji je zamjenio Matiju Živkovića, unio je dodatnu borbenost i veću trku igrača Posavine. Rezultat takve igre su i dva zgoditka Posavina u dvije minute.  Najprije za 2:2 pogađa Marko Lušić u 53. minuti da bi rezultat na 2-3 preokrenuo Franjo Oršolić.

Domaćini su bili šokirani agresivnošću hrvatske momčadi. Pokušavali su oni izjednačiti ali hrvatski igrači, predvođeni izuzetno raspoloženim kapetanom Danijelom Koturićem, nisu klonuli duhom. Izdržali su do kraja i zasluženo osvojili 3 velika boda.

Sastav Posavine: Matej Marković – Marko Sudić, Mario Pejić, Ivan Vučković, Matija Živković – Mato Đukić, Ante Peko, Danijel Koturić (C), Franjo Oršolić, Dragan Budimir – Marko Lušić.

Sličnu utakmicu odigrala je i druga momčad Posavine koja je također preokrenula rezultat i ostvarila pobjedu od 2:4 protiv druge momčadi Tarika. Time je Posavina II prekinula seriju poraza doživljenih prije toga u zadnje dvije prvenstvene utakmice. Dvostruki strijelci za Posavinu II su bili Ernest Ivić i Bojan Pupčević.

U zadnjem jesenskom kolu, Posavina dočekuje momčadi SpVgg Fechenheim 02 u svom u Riederwaldu. Prvu utakmicu u 12,30 sati igraju druge momčadi dok prve momčadi igraju u 14,30 sati