Veliki preokret Croatie Greisheim za konačan prekid crnog niza

cudoizbukinja
“Čudo iz Bukinja” – Saša Banović

U velikom rezultatskom preokretu Croatia Griesheim pobjedila je Ober Ramstadt 4-2 i unijela mir u svlačionicu nakon crnog niza u kojem je upisala četiri uzastopna poraza. Ove sunčane nedjelje samo je pobjeda protiv Ober Ramstadta jamčila izlazak iz sjene slabih rezultata Croatie Greisheim koja ne zna za pobjedu već više od mjesec i pol dana.

A nije krenulo dobro za Croatiu Griesheim. Na samom otvaranju susreta jednu traljavu reakciju golmana Buljugije, kojem je lopta ispala iz ruku, iskoristio je Meyer i zatresao mrežu za vodstvo Ober Ramstadta od 1-0.

Pokušavali su igrači Croatie Griesheim preko bokova prijetiti gostujućim vratima, a jednu takovu prigodu nije uspio iskoristiti Lukas Blessing u 21. minuti susreta kada je sam izbio pred gostujućeg varata, ali je ovaj zaustavio udarac.

Pred sam kraj prvog poluvremena uspjela je Croatia Griesheim izjednačiti rezultat na 1-1. Nakon što je u kaznenom prostoru prekršajem zaustavljen Muhsin, strijelac za izjednačenje je bio Razan Farag.

I kad se činilo da će sudac svirati kraj prvog dijela, jednu loptu ubačenu iz auta oteo je Lukas Blessing, utrčao u šesnaesterac i pogodio za vodstvo Croatie Greiseim od 2-1.

IMG_3158
Fenix Magazin – omiljena novina Hrvata u Darmstadtu

I tko zna kako bi susret završio da u prijelomnom trenutku sredninom drugog dijela „čudo iz Bukinja“, kako suigrači nazivaju Sašu Banovića, nije pogodio za 3-1 i donio sigurnost u igru Croatie Griesheim.

Uspjeli su gosti iz Ober Ramstadta još jednom zatresti mrežu Buljugije, ismanjiti rezultat na 3-2, ali gol prednosti još je uvijek ulivao povjerenje igračima Croatie Griesheim da mogu osvojiti tri važna boda.

U 87. minuti susreta najbolji strijelac Croatie Greisheim Razan Farag još je jednom zatresao mrežu Ober Ramstadta i osigurao važnu pobjedu Croatiji Grieshiem za prekid crnog niza.

SV Croata Greisheim: Buljugija, Pupić, Vujica, Markota, Blessing, Gebreigzeher, Nothnagel, Nazari, Farag, Perić, Altuna. Klupa (Smajović, Muhsin, Banović)