Dodjelom medalja večeras u Zagrebu završavaju Hrvatske svjetske igre

025Dodjelom medalja u Green Gold Clubu u Zagrebu večeras u 21.00 svečano će biti zatvorene Hrvatske svjetske igre. Tijekom dana na programu je bila utakmica reprezentacije Hrvatskih svjetskih igara i momčadi Humane zvijezde Hrvatske. Humene zvijezde su bile pojačane ministrom poduzetništva i obrta Gordanom Marasom, bivšim reprezentativcem Zvonimirom Soldom i boksačem Damirom Škarom. Među gledateljima utakmice bio je i gradonačelnik Zagreba, domaćina Igara, Milan Bandić. Ukupan iznos koji su donirali igrači, gledatelji i gradonačelnik Bandić namijenjen je poplavom pogođenoj Gunji.

Tijekom jučerašnjeg dana okončani su natjecanja u pojedinačnim i  momčadskim sportovima. Od hrvatskih sportaša iz Njemačke, Austrije i Švicarske, najviše uspjeha imali su plivači. Među plivačicama na 50 m slobodno najuspješnije je bile Katarina Matić iz Njemačke, Margareta Jakovac iz Australije i Maria Carmen Cipčić iz Angole. U istoj disciplini je u muškoj konkurenciji prvo mjesto osvojio Josip Čulina iz Njemačke, drugo Marin Cipčić  iz Angole a treće Anton Cankar iz Crne Gore.Hrvati iz Nizozemske

Iako se od njih puno očekivalo, odbojkaška ekipa Hrvatica iz Austrije bila je tek treća. Prvo mjesto je zauzela Hrvatska a drugo Zagrebačka nadbiskupija. Na turniru košarkaša dvije momčadi Hrvata iz Njemačke bile su iza momčadi Zagrebaa koja je zauzela prvo mjesto.

Na nogometnom turniru momčad Rumunjske pobijedila je Austriju sa 3:1, dok je Slovenija pobjedom od 5:1 nad Italijom osvojila 3. mjesto. Malonogometni turnir osvojila je momčad Hrvatskog društva Janjevo. U konačnom poretku 2. mjesto zauzela je momčad iz Rumunjske, 3. mjesto momčad iz Srbije a 4. mjesto Zagrebačka nadbiskupija. Za najboljeg igrača proglašen je Božidar Karamatić iz Janjeva, a za najboljeg vratara Ivan Beretić iz Srbije. (f.t.)
Slike:I.Tepeš