Dvorana Duhail. Suci: Gatelis i Mazeika.

HRVATSKA: Alilović, Vori 5, Musa 1, Štrlek 3, Ninčević, Horvat 2, Čupić 11, Ivić, Karačić 1, Duvnjak 6, Bičanić 1, Gojun, Slišković 1, Brozović, Stepančić, Duvnjak, Kopljar 1.

AUSTRIJA: Marinović, Ziura 1, Bilyk 1, M. Hermann 2, Bozović 2, A. Hermann, Mayer, Bauer, Bammer, Posch 4, Klopčić, Schlinger, Szilagyi 7, Santos 6, Ascherbauer, Weber 7, Wagesreiter, Kirveliavicius.

Sedmerci: Hrvatska 5 (4), Austrija 3 (3).

Isključenja: Hrvatska 12, Austrija 14 minuta.

Hrvatski rukometaši teškom izborenom pobjedom protiv Austrije otvorili su nastup na Svjetskom prvenstvu u Kataru. Izabranici Slavka Goluže u prvom poluvremenu odigrali su odličnu obranu uz solidnog Mirka Alilovića, ali sve na kraju nije rezultiralo značajnijom prednošću. Bilo je i problema na postavljenu obranu, kontre i brzi centri bili su oružje koje se pokazalo efikasnim.

Utakmica je odlučena tek u posljednjoj sekundi kada je Ivan Čupić zabio za konačnih 32:30. Sve je moimageglo biti gotovo i barem minutu ranije, ali kod vodstva 31:28, u posljednjih 90 sekundi, hrvatski rukometaši uspjeli su izgubiti dvije lopte u napadu s dva igrača više! Santos i Weber realizirali su kontru (31:30), ali srećom tekle su posljednje sekunde.

Bilo je to ludih deset minuta u završnici. Weber nije iskoristio čisti zicer u 53. minuti da vrati Austriju na minus jedan (27:29). Na drugoj strani Hrvatska je izborila igrača više, ali krivo dodavanje Duvnjaka otvorilo je kontru Santosu koju je odlično obranio Alilović. Rezultat svega je bila kontra koju pak Čupić nije iskoristio. Hrvatska je ubrzo ostala bez dva igrača na terenu zbog isključenja, ali i Austrijanci su ubrzo zaradili dva isključenja propustivši tako iskoristiti brojčanu prednost. Važnu ulogu u završnici odradio je Karačić izborivši sedmerac i isključenje.

Slavko Goluža u drugi dio krenuo je s najjačom postavom, ali uporni Austrijanci držali su priključak. Uspijevali su doći na minus dva, a Hrvatska bi se zatim opet odvojila na četiri. Austrija je u 36. minuti stigla na gol zaostatka (19:18), Hrvatska je iskoristila igrača više i opet se odvojila 23:20. Ipak, kauboji se nikako nisu uspijevali odvojiti, Austrija pak nije uspjela uhvatiti egal u tom periodu. Hrvatska je odlično otvorila utakmicu uz raspoloženog Mirka Alilovića na golu. Austrija je odmah na otvaranju izborila igrača više, ali unatoč tome Čupić s dva i Duvnjak jednim golom donijeli su prednost 3:0. Austrija je prvi gol zabila u šestoj minuti i nastavila u dobrom ritmu. Hrvatska je držala tri gola prednosti, nije se uspjela dodatno odvojiti ni s igračem više kojega je izborila u 12. minuti.

Hrvatska je četiri gola prednosti (10:6) izborila odličnom obranom u 17. minuti. Jedna oduzeta lopta rezultirala je brzom kontrom, pogotkom Štrleka i minutom odmora koju je odlučila iskoristiti Austrija. Nije pomoglo, Karačić je sjajno proigrao Horvata za 11:6 i Slavko Goluža je počeo pomalo odmarati najbolje igrače. Austrija je u 20. minuti ponovo zaradila isključenje, a pokušaj loba sa sedam metara Horvata pročitao je Bauer. Umjesto plus pet, Santos je na drugoj strani zabio s igračem manje (8:11). Iako je igrala s drugom postavom Hrvatska je držala prednost, a Austrijanci su u 25. minuti imali priliku doći na minus dva, ali je nisu iskoristili, kao ni u sitaciji kada su imali u završnici igrača više. Ipak, u trenutku kada je Hrvatska imala prednost na terenu, Santos je zabio za 14:12. Sve je to bilo kratkotrajno, Hrvatska se ubrzo vratila na plus četiri.