U šokantnoj završnici, Kristijan Zubac iz slobodnog udarca odveo Croatiju do pobjede

FC Croatia Frankfurt – BSC Schwarz Weiß 4 : 3 (1:0)

IMG_2409 (2)
Radost sa strijelcom odlučujućeg zgoditka Kristijanom Zubcem podjelio je i njegov otac

U derbiju kola Croatija Frankfurt je zasluženo, ali uz puno sreće i uz spretnost Kristijana Zubca, pobjedila borbenu momčad BSC-a. Nakon kišovitog prvog poluvremena, koje je Croatia dobila zgoditkom Lažete u 39.min na dodavanje Lovrića, sve najvažni dogodilo se u drugom poluvremenu.

Prestankom kiše i ulaskom u igru Kusture, Croatia je zaigrala ofanzivnije preko lijeve strane. Velika nadmoć Croatie, u tečnoj igri sa puno preciznih dodavanja, okrunjena je nakon odličnih akcija u kojima vrsni vratar gostiju nije mogao ama baš ništa napraviti da bi spriječio postizanje zgoditaka. Najprije je u 57. min Lovrić iskosa precizno ciljao na dodavanje Hrskanovića a potom u 64. min Lažeta je u još ljepšoj akciji zabio zgoditak na dodavanje Kusture.

Potom je nakratko uslijedio neobjašnjiv pad u igri hrvatske momčadi. Kad se još pritom doda slabi njemački sudac, koji dva puta svira indirektan udarac iz šesnesterca za goste nakon kojeg oba puta padaju zgoditci, nije ni čudo da su agresivni BSC u razdoblju od 84. do 90. min dolazi do 3:3.

Bez obzira na čudne odluke suca, momčad koja puca na osvajanje prvog mjesta u ovoj ligi ne smije sebi dopustiti ispuštanje takve prednosti.

U pet minutnom produžetku utakmice, koja je dva puta bila na rubu incidenta nakon oštrih prekršaja igrača gostiju, Croatia u zadnjoj minuti dolazi do sjajnog zgoditka koji joj donosi velika tri boda.

Nakon grubog prekršaja nad Zubcem, taj Croatijin “maestro za slobodnjake” uzima loptu i prebacuje živi zid. Pritom jedan od igrača iz živog zida tek neznatno podiže loptu tako da je ona neuhvatljiva za vratara i završava u mreži. Taj zgoditak, iza kojeg je i uslijedio kraj utakmice, označio je početak velikog slavlja Croatije.

FC Croatia: Jukić, Šandrk, Lovrić, Kiseli, Andrić, Mihaljević, Zubac, Lažeta, Hrskanović, Bračić i Drlje. Od 46. min Kustura ulazi za Drlju, od 75. min Bešlić umjesto Kiselog i od 85. min Tomić umjesto Hrskanovića.

Iduću utakmicu prva momčad Croatie igra u nedjelju 2 .studenog u 14, 30 sati protiv susjeda s kojim djeli igralište SV 07 Heddernheim.