U ravnopravnoj igri Croatia izgubila čak sa 5:0

IMG_0184Koliko god zvučalo nevjerojatno, oni koji prate nogomet znaju da i u ravnopravnoj utakmici jedna momčad može biti poražena visokim rezultatom. Upravo se to u nedjelju dogodilo momčadi Croatie Frankfurt koja je pretrpjela težak poraz na domaćem terenu od vodeće momčadi lige SG 08 Praunheim, iako su domaći igrači stvorili više prilika i češće pucali na vrata gostiju.

Po nepisanom pravilu ove godine, igrači Croatie su odmah na početku, u 5.min, primili zgoditak nakon nepotrebnog dodavanja ispred svog šesnaesterca. Sličnu grešku obrambeni igrači su napravlili i u 15 min, kada je već bilo 2:0 za goste. Na suprotnoj strani raspoložen je bio vratar gostiju koji je vadio udarce Lažete i Andrića. Svaki put kada bi Croati uspostavil igru i bila bolja momčad, dogodio bi se pojedinačni ispad nekog iz zadnje linije obrane i gosti bi to redovito kažnjavali. U 21. minuti gosti su vodili sa 3:0, iako do tada nisu stvorili ni jednu izrazitu priliku. Sve što su imali na kontu, bilo im je poklonjeno.

U nastavku ista priča. Croatia u polju ne igra loše, na momente čak i jako dobro, ali spora i neuigrana obrana jeftino prima zgoditke. U 50. minuti gosti već vode sa 4:0, da bi konačan rezultat postavili dvije minute prije kraja iz kaznenog udarca, koji je opet bio nepotrebno napravljen.

FC Croatia je igrala u sastavu: Kolarić, Faluta, Šola, Mihaljević, Andrić, Kustura, Lažeta, Jaskiewicz, Rimac, Drlje, Bračić. S klupe su ušli Mamuza (20.min), Letica(35.min) i Jeličić (39.min).