Croatia Mainz slomila protivnika tek pred kraj igre!

HNK Croatia Mainz – WfB Bodenheim 4:2 (1:1)

Radost igraca Croatie Mainz
Radost na licima igraca Croatie Mainz

U borbenoj i neizvjesnoj utakmici Croatia Mainz je, pod vodstvom trenera Dragutina Latinčića, ostvarila značajnu pobjedu na domaćem terenu protiv mlade i borbene momčadi Bodenheima II rezultatom 4:2.

Croatia je počela ofenzivno i već u 22. minuti povela pogotkom Dujmovića sa 1:0. Rastrčani gosti nisu se predavali i do poluvremena su uspjeli izjednačiti rezultat. Utakmica se u nastavku lomila sve do 70. minute kada Pink dovodi Croatiju u vodstvo od 2:1.

Nakon povećanja vodstva na 3:1, kada u 79. zin zgoditak zabija Kolak, izgledalo je kako je otpor gostiju potpuno slomljen.

Ali, ne. Gosti se nisu predavali i nekoliko minuta kasnije uspjevaju smanjiti na 3:2. Radost domaćinima i brojnoj hrvatskoj publici priuštio je Wirbelauer u 89. minuta za konačnih 4:2.

– Bila je to pobjeda cijele momčadi. Čestitam svim svojim igračima na prikazanoj igri i požrtvovnosti koju su uložili za ovu pobjedu protiv mlade i trkački izvrsne momčadi Bodenheima, koja je bila željna dokazivanja, izjavio je za Fenix mladi trener Croatie Dragutin Drago Latinčić.
Sastav Croatie: Temimović, Dabo, Pušić, Dujmović (od 46.minute Haziri), Glavinić, Skarka, Šiljeg, Kolak, Badrov, Parlov ( od 58. minute Pink) Wirbelauer. Strijelci za Croatiju bili su Dujmović, Pink, Kolak i Wirbelauer.
U 11 utakmica Croatia Mainz je ostvarila 4 pobjede, jednan nerješen rezultat i šest poraza. Sa 13 bodova i uz dvije utakmice manje,hrvatska momčad se nalazi na 12 mjestu na tablici.

Opširan prilog o ovogodišnjim igrama Croatie Mainz, i promjenama koje je unijela mlada uprava kluba, donosimo u novom broju tiskanog izdanja magazina Fenix.