U jurišu na naslov prvaka, Croatia Mannheim ubilježila vrijednu pobjedu protiv Ladenburga

FC 03 Ladenburg – SG Croatia Mannheim 1:2 (1:2)

U derbiju kola Kreisklase A2 Mannheim, drugoplasirana Croatija ostvarila je vrijednu gostujuću pobjedu nad trećeplasiranom momčadi FC 03 Ladenburg. Utkmica je odigrana po izuzetno hladnom i kišnom vremenu. Domaćini su htjeli su pobjedu pod svaku  cijenu. Čak su u prvih  30 minuta imal i  dvije  stopostotne prilike ali sreća je bila na strani Croatie Mannheim.

A onda u 32. minuta Croatia Mannheim dobiva prekršaj na nekih 35 metara od protivničkog  gola. Andrija  Marijanović ubacuje oštru loptu na peterac, gdje Enio Kovre utrčava i posprema loptu u protivničku mrežu. Domaćini su nakon gola pokušavali izjednačiti ali obrana Croatije bila je granitna. Ljubitelj navijača Croatije Kamerunac Patrick Marie Timamo Guenbu povećao je vodstvo svoje momčadi na 0:2 nakon lijep akcije u 40. minuti. U  sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena domaćini su stigli smanjiti rezultat na 1:2.

U drugom poluvremenu momčad Ladenburga pravi pritisak ne bi li došla do izjednačenja. U 57. minuti čak su uspjeli iznuditi i jedenesterac ali kapetan domaćih šalje loptu visoko iznad vratnice. I Croatia je mogla povećati svoje vodstvo u 79. minuti ali se Franjo  Marinić nije najbolje snašao. Do kraja utakmice obrana Croatije je bila sigurna tako da domaćinima nije pomogao ni produžetak od 6 minuta u sudačkoj nadoknadi. Sjajnu igru hrvatske obrane predvodili su Vedran Radišković i  Saša  Šero.

Sastav Croatije: Tadić, Marinić, Šero, Perić, Radišković, Brajković, Pušić, Kovre, Marijanović, Grbavac i Timamo Guenbu. Klupa: Filipović, Oršolić, Brnić i Prskalo. Trener Claudio Poleti.

Zanimljivo je istaknuti kako u Croatiji Mannheim nastupa nekoliko igrača koji su stigli iz druge i treće hrvatske lige te nekoliko igrača iz BiH među kojima je i bivši igrač premierligaša HNK Orašje Ivica Perić. Predsjednik Croatie Mannheim Dragan Lukić bio je izuzetno zadovoljan pobjedom svoje momčadi. U izjavi za Fenix kazao je kako Croatia Mannheim sa ovakvim igračkim kadrom može i do još boljih rezultata. Pritom je Lukić pozvao sve mlade hrvatske nogometaše iz Mannheima i okolice da se pridruže hrvatskom klubu u Mannheimu. Također je pozvao i sve hrvatske ljubitelje nogometa da dolaze na utakmice Croatije i podrže Croatiju u ostvarenju cilja – a to je ulazak u višu ligu.