Tri pogotka i dvije asistencije Alena Lehečke u 7:0 pobjedi Croatie Bietigheim

FV Kircheim II-NK Croatia Bietigheim 0:7 (0:2)

Nakon što su predprošle nedjelje bili izigrani, kada im je turski protivnik samo pola sata pred utakmicu otkazao susret, igrači s hrvatskim grbom na prsima ove su nedjelje nastavili natjecanje visokom pobjedom u gostima nad momčadi FV Kircheim II. Domačini su bili čvrsti, pokušavali su več u prvim minutama parirati Croatiji. Ovaj put su domaćini imali i naklonost suca koji je nekim neshvatljivim odlukama sjeckao igru i neke stvari vidio samo svojim očima. Nakon nekoliko nepotrebno izgubljenih lopti u prvih dvadesetak minuta, redovi su se posložili i od tada je na terenu bila samo jedna momčad – ona Croatije.

Vodeči strijelac lige Alen Lehečka okrunio se novim pogotkom u tridesetoj minuti te tako pokopao nade domaćina. Za 2:0 Lehečka je dubinskim pasom poslužio “Raffu” Cervonea, a ovaj smjestio loptu pored vratara. Drugo je poluvrijeme sličilo prvom. Croatia je stvarala prilike ali bez realizacije. Najveća je bila u 73. minute kada je Lehečka sa pola metra “promašio čitav nogomet” pucavši visoko preko vratiju izazvavši smijeh u publici. No, njemu se moglo i oprostiti jer je bio zaslužan i za 3:0. U 52 minuti poslužio je M. Tricarica.

U 63 minuti pao je najljepši gol utakmice kada Albayrak nakon centaršuta Yilmaza sa oko 35 metara glavom u padu završava akciju za 4:0. Sljedeća dva gola, za pet i šest prema nula, pogađa Lehečka. Najprije iz jedenaesterca nakon što je bio srušen Tricarico i nakon što je odlično bio poslužen od Wahla koji je iza sebe varkom ostavio nekolicinu igrača. Konačnicu nedjeljnog poslijepodneva i točku na i postavlja trener-igrač Mihael Sabljo. V.Galović, Križić, Mihaljević, Dlabal, Zorko…odradili su svoj dan solidno i bez velikih zahtjeva.

Zbog državnog praznika 01. svibnja, sljedeće kolo se ne igra u nedjelju već dan ranije, u subotu,  30.travnja. Croatia Bietigheim je domaćin momčadi TSV Hessigheim. Susret počinje u 15.00sati.

U nedjelju, na praznik, 01. svibnja, NK Croatia Bietigheim sudjeluje na prvosvibanjskoj manifestaciji u centru Bietigheima sa svojim specijalitetima (jelom i pićem). Tu manifestaciju tradicionalno organizira Njemački sindikat metalaca-IGM.