Tomić donio pobjedu Croatiji Stuttgart u posljednjim sekundama

Croatia Stuttgart porazila je Spvgg Möhringen u 24. kolu Bezirkslige s rezultatom 2:1. U iznimno važnom susretu za Croatiju, pogodak vrijedan tri boda postignut je u sudačkoj nadoknadi.

Susret Croatije i Möhringena protekao je uz dobru i napadačku igru obiju momčadi.

Iako je  Croatia  ostavila bolji dojam u prvom poluvremenu, Möhringen je uspio prvi postići pogodak i otići na odmor s minimalnom prednošću. Brzom akcijom kroz sredinu terena u 36. minuti lopta dolazi do Bastiana Malchowa koji ju lakoćom posprema u mrežu.

Odmah na poluvremenu trener Babić uvodi Petra Tomića što se pokazalo dobrim potezom jer je isti igrač svojom okomitošću već ionako dobru igru Croatije učinio i konkretnijom u protivničkoj polovici terena.

Croatia je imala veliki broj slobodnih udaraca koje je odlično izvodio iskusni Tomislav Lovrić. Tri vrlo izgledne prilika u prvom dijelu upravo se došle iz takvih situacija. U 52. minutu jedan od tih mnogobrojnih slobodnih udaraca neočekivano i snažno izvodi svježi Tomić.

Promjena izvođača vjerojatno je iznenadila gostujućeg vratara koji loptu nespretno odbija ispred svog gola i time idealno za poravnjanje rezultata poslužuje natrčalog Kristijana Čaglja.

Croatia nije posustajala, što je donijelo još nekoliko izglednih situacija za postizanje zgoditka. Posebice treba izdvojiti prigode Kristijana Čaglja i Pere Mamića pred sami kraj susreta. Trud i odlična igra ipak su se isplatili jer Tomić doslovno u posljednjoj sekundi susreta donosi pobjedu udarcem glavom nakon Lovrićevog kornera.

Bilo koji ishod osim danas ostvarenog vrlo vjerojatno bi za Croatiju značio oproštaj od igranja u Bezirksligi i iduće sezone, no igrači hrvatskog kluba skupili su snage i kvalitetnom izvedbom pokazali da se ne misle predati sve dok postoji i najmanja nada.

Croatia Stuttgart je ovom pobjedom došla do 17 ostvarenih bodova te se sada pretposljednji SV Vaihingen i TV Zuffenhausen, koji imaju po 20 bodova, čine i više nego dohvatljivi. Iduće kolo u nedjelju, 01.05. Croatia gostuje kod TSVgg Plattenhardta koji se nalazi na 7. mjestu s 38 ostvarenih bodova.

Bezirksliga Stuttgart, 24. kolo: Croatia Stuttgart – Spvgg Möhringen 2:1 (K. Čagalj 52′, P. Tomić 90’+2)

Sastav: M. Perković – A. Zovko, O. David, F. Čagalj, F. Ćosić – K. Čagalj (F. Marković 82′), S. Vrcan (C) (M. Rajkovača 57′), T. Lovrić, D. Žulj (D. Hadžić 60′) – P. Mamić, J. Pezerović (P. Tomić 46′); Trener: T. Babić.

Druge momčadi istih klubova odigrale su neriješeno u 24. kolu Kreislige B 3. Dvoboj je završio rezultatom 2:2, a pogotke za Croatiju postigli su Daniel Kašnar i Marko Jakovljević.