Jure Markota

SKANDALOZNO: Igrači Croatie Griesheim pretučeni u Schneppenhausenu

Mučno je bilo gledati posljenje minute utakmice u Schneppenhausenu kada je pri rezultatu 1-2 za Croatiju Grieshim, nakon jednog prekršaja na igraču Croatie Griesheim u 89. minuti , došlo prvo do naguravanja, a potom i do šakačkog obračuna kojeg su predvodili, prema riječima igrača Croatie Greisheim, dvojica igrača Schneppenhausena Tamer Doganay i Enes Barlak.

U tučnjavi je najteže stradao stoper Jure Markota koji je dobio udarac šakom u glavu, da bi nakon toga bio još jednom udaren nogom u glavu. Jure Markota je nakon utakmice kolima hitne pomoći odvežen u bolnicu gdje su utvrđeni brojni hematomi. Lakše udarce u glavu još su dobili dvojica igrača Croatie Grieshiem: Damir Pupić i Yikalo Gerbeigzeher. Sudac Axel Hoffman prekinuo je susret prije regularnog isteka vremena, a konačan rezultat utakmice znat će se nakon što Nogometni savez regije Hessen donese pravorijek.

josip-vujica Teško je nakon ovako šokantnih scena pričati o nogometu, možda bi prije mogli govoriti o kick-boxu ili nekoj drugoj borilačkoj vještini kojima nije mjesto na zelenom travnjaku.

Uglavnom Croatia Griesheim je dobro započela utakmicu i u 16. minuti došla u vodstvo golom Jasmina Smajovića. Nakon osiguranog vodstva Croatia Griesheim je loptu prepustila igračima Schneppenhausena i orijentirala se na brze kontranapade preko bokova. Stvorio je Schneppenahusen dvije lijepe prilike u tome dijelu susreta ali je novi golman Croatie Griesheim Rene Scholz sve uspješno obranio.

I drugi dio krenuo je u sličnom tonu, Croatia Greisheim je uglavnom prijetila iz kontranapada, a jedan takav napad urodio je plodom u 72. minuti. Strijelac je bio Benjamin Softić.

Schneppenhausen je uspio u 85. minuti smanjiti rezultat na 2-1 prekrasnim golom Tamera Doganaya koji je škaricama sa nekih jedanaest metara pogodio lijevi kut. Taj isti igrač se malo kasnije istakao u nesportskom ponašanju stoga će biti zanimljivo pratiti kakav će sud o svemu donijeti nogometne vlasti regije Hessen.

SV Croatia Griesheim: Scholz, Loeffel, Vujica, Pupić, Altuna, Blessing, Eckert, Erdogan, D.Andrijević, Weller, Smajović. Klupa(Markota, Gebreigzeher, Softić, Nothnagel)