Juniori Croatie Stuttgart: (s ljeve na desnu stranu): Enes Kilinc, David Šipetić, Silvio Pavlić, Daniel Čorić, Tony Stuhli, Kevin Lischke, David Artuković, Stanko Kušević čuče (s ljeve na desnu stranu): Matej Bilješković, Daniel Stuhli, David Motino, Marco Trinchese, Tomislav Mesić, Joel Woldeslassie fale: Kevin Hettich, Maksim Lukić, Luka Prskalo, Ivan Svetina

Sjajni juniori Croatie Stuttgart savladali momčad iz dva ranga više lige

Juniori Croatie Stuttgart upisali sjajnu 4:1 pobjedu protiv FV Plochingena koji se natječu u dva ranga višoj ligi.
Momčad trenera Stanka Kuševića je od samog početka igrala koncentrirano i napravila veliki pritisak na protivnika tako da su vrlo brzo poveli sa 2:0. Igrači FV Plochingena su trebali 30 minuta da se probude iz šoka i malo bolje uđu u igru. Rezultat na poluvremenu je bio “samo” 2:1 za juniore Croatie, jer to što su dečki u prvih 45 minuta pokazali i po broju prilika koje su imali trebali su na poluvrijeme otići sa puno povoljnijim rezultatom.

Drugo poluvrijeme je Croatia započela isto kao i prvo vrlo koncentrirano i ofenzivno. Gosti iz Plochingena su pokušali graditi igru iz vlastite polovice ali juniori Croatie im to nisu dozvolili jer su ih vrlo rano napadali i radili pritisak na njih. Kroz takvu su igru prisilili protivnika da radi greške i sveli broj dobrih akcija protivnika na minimum. U posjedu lopte su juniori Croatie pokazali bezbroj dobrih kombinacija i stvorili puno prilika pred protivničkim golom. Na kraju su juniori Croatie zasluženo pobjedili juniore Plochingena sa 4:1 i gledatelji su imali dojam da se juniori Croatie natječu u dva ranga višoj ligi nego juniori Plochingena a ne obratno.

Na kraju je trene Stanko Kušević, koji je taktički dobro postavio svoju momčad, pohvalio je svoje nogometaše za pobjedu koja je, kako je rekao, rezultat njihova rad za vrijeme zimske pauze kada su dobrovoljno svaku subotu dolazili na dodatni trening. Isto tako je kazao kako mu je drago da se igrači ne samo na terenu nego i privatno dobro slažu i druže.
Sezona za juniore Croatie počinje u subotu 20. veljače utakmicom protiv SKG Botnang.