Senzacija u kupu: Regionalni ligaš izbacio bečku Austriju!

SC Kalsdorf je čak od 69. minute igrao s igračem manje

austria1

SC Kalsdorf, regionalni austrijski ligaš, priredio je veliko iznenađenje u drugom kolu tamošnjeg kupa izbacivši aktualnog prvaka i sudionika Lige prvaka bečku Austriju (2:1). Da stvar po momčad hrvatskog stručnjaka Nenada Bjelice bude gora, Kalsdorf je od 69. minute zbog crvenog kartona igrao s igračem manje.

Domaćin je vrlo rano nagovijestio da bi mogao prirediti veliko iznenađenje povevši pogotkom Stadlera u 9. minuti. Početkom nastavka Austrija je poravnala rezultat preko Juna (51. minuta), a senzacionalnu pobjedu pred 2000 gledatelja pogotkom je domaćima donio Dorn u 90. minuti.

Dodajmo kako su vratar Kardum i stoper Rogulj odigrali cijeli susret za bečku momčad.

Trener Bjelica bio je razočaran nakon utakmice.

– Ovaj neuspjeh je neshvatljiv. Uopće nismo bili borbeni. Poraz nema veze s brojnim promjenama u sastavu. Imamo širok kadar i svi moraju dobiti priliku za igru tijekom sezone – kazao je Bjelica te dodao kako kazni za igrače neće biti.

– Činjenica da smo ispali iz kupa najveća je kazna. Moramo se već u subotu protiv Admire iskupiti za ovaj sramotan nastup. I ja sam jako samokritičan, a danas osjećam sram zbog ovakve igre – zaključio je trener Austrije.

>>VIDEO: Pogledajte kako je Porto pokvario debi Austije Beč u Ligi prvaka