Real Madrid – Leganes 3-0; Pogledajte velike ovacije Luki Modriću!

S dva gola Garetha Balea u prvom poluvremenu i jednim golom Alvara Morate u drugom poluvremenu Real Madrid je u nedjelju u utakmici 11. kola sa 3-0 pobijedio Leganes i osigurao prvo mjesto na ljestvici s pet bodova prednosti ispred drugoplasirane Barcelone, a na teren se nakon mjesec dana pauze vratio i kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić koji je dobio velike ovacije Santiago Bernabeua.

Bale je mrežu Leganesa zatresao najprije u 37. minuti, a onda je drugi gol zabio u sudačkoj nadoknadi na kraju prvog poluvremena. Na 3-0 je u 76. minuti povećao Alvaro Morata koji je zaigrao u prvoj momčadi umjesto ozlijeđenog Karima Benzeme.

Za Real je do 62. minute igrao i hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić, a onda je umjesto njega u igru ušao Luka Modrić kojeg je, nakon mjesec dana pauze zbog operacije koljena, publika na prepunom Santiago Bernabeu dočekala ovacijama.

Real je prvi na ljestvici sa 27 bodova, pet više od Barcelone koja večeras gostuje kod četvertoplasirane Seville. Leganes je 17. sa 10 bodova.