Raspoloženi Ante Živko postigao tri pogotka u pobjedi Croatije Mainz

SV Vitesse Mayence – HNK Croatia Mainz 0:5

Nakon prošlonedjeljne pobjede kod kuće od 3:1, nogometaši HNK Croatia Mainz upisali su uvjerljivu pobjedu od 5:0 na gostovanju kod davljenika Vitesse Mayence. Sjajni napadač Croatie Ante Živko ponovno je bio najbolji u hrvatskim redovima zabivšii tri zgoditka. Prvi je postigao u 36. minuti nakon slobodnog udaraca da bi ostala dva zgoditka postigao u nastavku utakmice u 67. i 78 minuti. Strijelci za Croatiju bili su još Gojko Kolak u 38. minuti na asistenciju Marija Perića dok je peti pogodak za Hrvate postigao David Lehmpfuhl na dodavanje Steffena Schwarza.

Croatia zauzima sedmo mjesto na tabici sa 38 bodova, koliko ima i sedmoplasirana momčad Ebersheima te zaostatkom od pet bodova za trećeplasiranim Udenheimom

Sastav Croatie: Besničanin, Dabo, Perić, Piszza, Živko, Glavinić, Skarka, Mueller, Kolak, Lehmpfuhl,Wirbelauer. Klupa: Schwarz, Petričević, Dabo, Temoimović . Trener Dragutin Latinčić.