PRIPREMNE UTAKMICE: Croatia Bietigheim poražena od Bezirksligaša

NK Croatia Bietigheim absolvirala prvu od šest pripremnih utakmica

robi 001Hrvatska momčad iz Bietigheime je odigrala svoju prvu od šest pripremnih utakmica, koliko ih ima na rasporedu do početka prvenstva. Protiv momčadi TSV Neckarweihingen, koja igra dvije u Bezirkligi, što je za dvije lige više, Croatija je na gostujućem terenu izgubila 3:1. Hrvati su ušli u igru samopouzdano i bez opterećenja, te su tijekom prvih 40 min prvog poluvremena pokazali da mogu parirati i klubovima iz višeg ranga. Crveno bijeli su stvorili i nekoliko dobrih prilika ali bez završnog udarca Ribiča i suigrača. S0524177

Hladan tuš dogodio se u 40. minuti, kada domaćin iz prekida dolazi u vodstvo. Nepune  dvije minute kasnije povisuje na 2:0.Serija domaćina nastavljena je u prvoj minuti nastavka kada je već bilo 3:0. Croata je tako u šest minuta primila 3 gola, što se ne bi smjelo događati. Unatoč tome gosti iz Bietigheim nisu razočarali. Zadnja linija uspješno je odolijeva napadima Bezirkligaša, a u sredini terena iskazao se debitant u hrvatskoj momčadi Mihael Zorko. Croatia je preko Denisa Schulza uspjela u 86. min. smanjiti rezultat na 3:1.

NK Croatia Bietigheim igra sljedeću utakmicu u Eltingenu kod Leonberga (također Bezirkligaš) u nedjelju 27.07.2014 u 15.00 sati.