Pretkolo Lige prvaka: Dinamo i Salzburg odigrali 1:1

U prvom susretu završne runde kvalifikacija za ulazak u Ligu prvaka Dinamo je na stadionu Maksimir pred 15.000 gledatelja odigrao 1:1 protiv Salzburga.

Gosti su poveli u 59. minuti golom Valentina Lazara, a izjednačio je Marko Rog u 76. minuti iz jedanaesterca kojeg je sam izborio.

Uzvratni susret je 24. kolovoza u Salzburgu.

Bio je to već peti međusobni susret ova dva kluba, a Dinamo još nema nijednu pobjedu.

Austrijanci su u sezoni 2009./10. izbacili Dinamo u 3. pretkolu Lige prvaka. U prvom susretu Dinamo je na gostovanju u Salzburgu odigrao 1:1, međutim u Zagrebu je izgubio 1:2.

Pobjednički gol za Salzburg postigao je Robin Nelisse u 84. minuti.

Prije dvije godine Dinamo i Salzburg su igrali u istoj skupini Europske lige. Austrijanci su uvjerljivo dobili obje utakmice. U Salzburgu je bilo 4:2, s tim da je Dinamo oba gola zabio u posljednjih deset minuta utakmice, a na Maksimiru su gosti slavili s uvjerljivih 5:1, javlja HRT.

Ako ‘modri’ pobijede austrijskog suparnika, četvrti put u posljednjih šest sezona izborit će nastup u nekoj od skupina Lige prvaka (2011./12., 2012./13., 2015./16.), a ako izgube europsku jesen igrat će u nekoj od skupina Europske lige. Bit će to 10. sezona zaredom kako će Dinamo igrati u grupnoj fazi eurokupova.