Prekinut niz nepobjedivosti mainzerske Croatije

HNK Croatia Mainz vs. TSG Schwabenheim | 0:1 (0:1)

Mogao je niz nepobjedivosti mainzerske Croatije i dalje potrajati i nakon utakmice sezone protiv drugoplasirane momčadi lige iz Schwabenheima, ali je na žalost ovaj puta falilo malo sportske sreće, te poneka odluka suca u korist domaće momčadi. Utakmica se vodila velikom većinom u zraku, tako da su brojni nazočni gledatelji i navijači Croatije, te gostujuće momčadi bili svjedoci nabijanja lopte od prve sve do zadnje minute.

Krenula je Croatia žustro u utakmicu u namjeri zabiti prvi pogodak u najvažnijoj utakmici sezone. Kreirala je Croatia i dvije solidne prilike za postizanje pogotka, ali ipak ne zabija. U kontrasmjeru je Schwabenheim prijetio brzim ofenzivnim igračima koji su se dva puta uspjeli probiti, te uputiti udarac na gol, ali je Temimović jednu loptu dobro obranio, dok je drugi udarac završio bezopasno iza gola. Na žalost ipak Schwabenheim u 14. minuti nakon centaršuta sa krila koristi individualnu pogrešku obrane Croatije u namjeri izbiti loptu, te matira Temimovića za 1:0 gostiju. Nastojala je Croatia zabiti još prije poluvremena izjednačujući pogodak, ali se nakon prvog poluvremena moglo konstatirati, da je u jednoj tehnički loše vođenoj utakmici, ipak Schwabenheim imao nekoliko izglednijih prilika postizanja pogotka, tako da je vodstvo gostiju bilo zasluženo. Žal ostaje za jednom situacijom u kojoj je protivnički igrač energično rukama gurnuo Sebastiana Skarku u šesnaestercu, kojemu je time bio spriječen direktni put prema protivničkom golu, u kojoj sudac nije imao hrabrost dosuditi kazneni udarac.

Krenula je Croatia odlučno u drugo poluvrijeme napokon izjednačiti rezultat, ali svi pokušaji probiti se kroz šesnaesterac ili svaki ubačaj sa krila u centar biva izblokiran ili preblizu protivničkom vrataru, koji je sve lopte kupio bez većih problema. Zaprijetio je u tom drugom poluvremenu i Schwabenheim jedvan-dva puta iz kontri, ali je Croatia nizala do samog kraja utakmice šansu za šansom. Jedan udarac je prošao tik uz stativu, sjajan pokušaj Badrova sa ruba šesnaesterca je odsjeo na prečki, te još dvije situacije u kojoj je sudac mogao dosuditi penal(-e) našoj momčadi, kada se jednom Kolaka energično vuklo za dres u šesnaestercu, te nakon toga i igranje rukom protivničke momčadi, te dvije stopostotne prilike naše momčadi u posljednih pet minuta utakmice svjedoče neopravdanom rezultatu na kraju utakmice.

Ipak ponekada nogomet i takve priče bilježi, tako da će Croatia odmah u nedjelju pokušati izboriti tri boda u idućoj domaćoj utakmici protiv SpVgg Viertäler.

Sastav Croatie Mainz : Temimović – Dujmović, Pušić, Žeravica(73. Perić) – Skarka, Klarić(73. Lehmpfuhl), Ursić, Wirbelauer – Badrov – Živko, Kolak