Poraz Hajduka iz Züricha uz crvene kartone Kalakoviću i Miškoviću

Kišom natopljen teren, koji je više izgledao na “oranicu” nego na teren na kojem se treba odigrati utakmica, dočekao je momčadi Hajduka i Alstettena u zadnjem kolu prije zimske stanke. Utakmica je počela žustro sa obje strane, bez nekih konkretnih prilika. Loš teren nije previše ostavljao mjesta za igru, tako da se više pokušavalo sa preskakanjen igre.

Prvu veću priliku na utakmici gosti su pretvorili u vodstvo. Na oko jednu bezopsanu loptu gubi Osmani te nakon toga gostujući napadač krece sam prema vrataru domaćina. Prvi udarac brani vratar Puh. I kad su svi mislili da će odbijenu loptu Kafadar očistiti, on je nezgodno zahvaća te praktički nabacuje gostujućem napadaču koji je sprema u praznu mrežu. Svega nekoliko minuta nakon toga gostujući igrač starta na koljeno Kafadara, koji ozljeđen napušta igru uz pomoć suigrača. Kao da „Bili“ do tada nisu imali dovoljno problema pa nedugo potom stiže nova ozljeda ovog puta Zuge.

U drugom poluvremenu Hrvati su krenuli po izjednačenje. Trud se isplatio kada se Delić sjurio u šesnest metara gdje ga doslovno kupi sa terena gostujuci igrač i sudac pokazuje na 11-metara. Pritom pokazuje gostujućem igraču “samo ” žuti karton iako je zaslužio crveni jer se radilo o posljednjem igraču obrane. Siguran za poravnanje rezultata bio je Papić. Ali loši sudac Alimi u sljedecih nekoliko navrata je doslovno navukao bijes igrača Hajduka. Dva puta su gostujući igrači doslovno “rukometno” odnosili lopte ispred napadača Hajduka u 16.m ali sudac je ostajao nijem. Nervoza je učinika svoje. Igrači Hajduka, točnije Osmani, u dva navrata griješi i gosti povećaju vodstvo najprije u 68 na 1:2, te u 77 za 1:3.

U 79 minuti neobjašnjiv potez Miškovića koji bez lopte „kupi“ gostujućeg igrača nakon čega sudac pokazuje direkran crveni karton. Svega par minuta nakon toga sudac ne sudi očigledan prekršaj nad Miškovićem koji isprovociran odmah faulira protivnika sa leđa i zarađuje izravan crveni karton.
Bili su potom sa dvojicom igrača manje, u samo deset minuta, stvorii više čistih situaciha nego tijekom cijele utakmicel Prvo je Svale pogodio gredu, potom odlični udarac Delića vratar odbija, a Gavran i Gazilj šutiraju tik uz vratnicu. Na kraju je završilo pobjedom gostiju od 3:1 .

Hajduk: Puh, Osmani, Mišković, Gazilj, Papić, Kalaković, Kafadar, Katušić, Šarić, Delić, Zugo.
U igru su još ulazili: Došek, Svale, Gavran i Klasan. Treneri: Igor Klasan i Siniša Kovačević