Nova Hrvatska briljirala u drugom poluvremenu i razbili Bjelorusiju

karacic igorU prvoj utakmici na EP u Poljskoj, Hrvatska je očekivano ali nimalo lako pobjedila Bjelorusiju rezultatom 27:21. Nakon teškog prvog poluvremena, koje je završeno 15:15, Hrvatska je u drugom dijelu zaigrala znatno bolje, pogotovu u obrani u kojoj je vratar Stevanovic briljirao obranivši nekoliko izuzetno teških lopti te time donio prevagu na hrvatsku stranu.

Uz Igora Karačića koji je proglašen igračem utakmice, u hrvatskim redovima uz najboljeg strijelca Manuela Štrleka koji je postigao 9 pogodaka, po 5 pogodaka zabili su Cupic i Kopljar.

Kako se radilo o otvarajućoj utakmici, koja je uvijek teška, najvažniji su bodovi.
Izbornik Željko Babić, kojem je ovo bila prva pobjeda na prvenstvu, kazao je da je zadovoljan igrom, pogotovu u drugom dijelu kada je momčad pokazala da može
Damagoj Duvnjak kazao je da Hrvatska može još bolje nego je igrala u odličnom drugom poluvremenu te pohvalio kolektivnu igru hrvatske momčadi.

Idući protivnik Hrvatske na EP je Norveška.