Nova dvocifrena pobjeda Croatie Bietigheim

NK Croatia Bietigheim-SV Freudental II 10:1 (5:0)

U natjecanju Kreislige B Enz-Murr Grupa 6 u Bietigheimu i u nedjelju je viđena stara priča i tucett zgoditaka. U zadnjih mjesec dana protivnici su morali četrdesetak puta vaditi loptu iz svojih mreža. Od ovogodišnja tri najbolja rezultata lige, sva tri pripadaju upravo hrvatskoj momčadi.
I ove nedjelje ista slika na terenu. Trkački i tehnički jača hrvatska momčad nije dozvolila protivniku razviti svoju igru. Sve je izgledalo više na jednu trening nego na natjecateljsku utakmicu.

SV Freudental II je bio potpuno podređena momčad. Domaćini su sve uzeli u svoje ruke, a gledatelji, ovoga puta u malom broju, njih oko šezdesetak imalo je prilike uživati u lijepim akcijama igrača s hrvatskim grbom na prsima. Seriju pogodaka ovoga puta je otvorio Mihael Zorko več u 4. minuti, a kao strijelci do poluvremena su se upisali Jerome Wahl, Michael Sabljo , te dva puta Alen Lehečka.

Drugo poluvrijeme je kopija prvog. Tračak nade dozvolili su si gosti, kada je jedan njihov igrač bio srušen u šesnaest metara, iskorištavaju priliku iz 11 m i to je bilo sve što se od njih moglo vidjeti.
Samo dvije minute kasnije ista situacija na suprotnoj strani. Pokretni J. Wahl je srušen u kaznenom prostoru protivnika, a kaznu sa jedanaest metara iskorištava Alen Lehečka sigurno za 6:1 vodstvo. Do kraja susreta sve lijepim akcijama u strijelce se još upisuju Wahl, dva puta Andreas Harnasz, te Alen Lehečka sa svojim današnjim četvrtim pogotkom.

Iduće nedjelje 17. svbinja hrvatska momčad gostuje u Besigheimu, gdje samo pobjeda dolazi u pitanje. Želi li se ostati u igri za prva dva mjesta na tablici, od kojih jedno osigurava ulazak u višu ligu, a drugo mogućnost igranja u dodatnim kvalifikacijama. Susret počinje u 15.00 sati.