Nogometni klub Croatia Zürich proslavio 45 godina postojanja!

DSC_0736
Reprezentacija Hrvata Vojvodine

Nogometni klub NK Croatia Zürich proslavio je u 45 godina od svog osnutka. Povodom te prigode na igralištu Juchhof su se sastale  dvije ekipe: NK Croatia Zürich i reprezentacija Hrvata iz Vojvodine. U nogometnom okršaju postignut je izjednačen rezultat: 1:1.
Utakmicom je sudio sudac Josip Jelavić, a strijelci su bili za  NK Croatiju Zürich  Ivan Vlašić i za reprezentaciju Vojvodine Igor Tumbas.
Prvi ozbiljniji napad domaćih dogodio se već u drugoj minuti preko brzonogog napadača Ivana Vlašića. Rezultat je 1:0.
Obje momčadi su pokazale veliku borbenost. Obje su željele pobjedu. U 38. minuti dolazi do izjednačenja. Igor Tumbaš donosi Vojvodini jedan bod i izjednačuje na rezultat 1:1. S time je završeno prvo poluvrijeme.
U drugom poluvremenu NK Croatia ZH igra dobro,  no nisu se uspjeli okruniti još jednim bodom.
Nakon utakmice uslijedila je fešta u prostorijama  NK Croatije ZH, uz tamburaški sastav Kolovrat iz Luzerna.

Petar Kuntić, glavni koordinator nogometne reprezentacije Hrvata iz Vojvodine:

Nakon dugotrajnog putovanja od Subotice do Züricha, te izostanka velikog broja kvalitetnih igrača reprezentacije, moram priznati da sam malo strahovao od susreta s odlično uigranom momčadi NK Croatie ZH. Bili smo ravnopravni natjecatelji, a da smo imali sportske sreće mogli smo pobijediti. Čestitao bih objema ekipama i zahvalio na lijepom gostoprimstvu koje ćemo pamtiti.

Ivan Barišić/Marina Bilić

Sastav NK Croatije ZH: Dukic, Kristo, Masteric, Rajic, Zrno, Ziljak, Zeko, Grgic, Komin, Jelecevic, Vlasic, Lastro, Bockaj, Blazanovic, Marjanovic, Jukic i Omelic.

Sastav reprezentacije Hrvata Vojvodina; Bevetic, Kuntic, Smenderovic, Petues, Tumbas, Pavletic, Gasparevic, Erceg, Podnar, Balazic, Gal, Babickovic i Buljovcic.