NK Croatia Karlsruhe potopila Grötzingen II i izborila finale doigravanja

Podsavez Badischer Fußball Verband BFV Mittelbaden Karlsruhe
Prvo kolo doigravanja za ulazak u B Kreisklasse
NK Croatia Karlsruhe – VfB Grötzingen II 5:0

Na neutralnom terenu kod FC West, NK Croatia Karlsruhe nastupala je protiv doprvaka iz Kreisklasse C4 – VfB Grötzingena II u prvom kolu doigravanja za ulazak u B Kreisklasse te uvjerljivo slavila sa 5:0.
Taj okršaj privukao je oko 300 gledatelja, a nekim igračima bio je ovo prvi susret s tako visokim ulogom pa je pritisak bio velik. A sudila su i tri suca, pa je i to nekima bilo novo iskustvo jer u Kreisklasse A, B i C na igralištu je jedan sudac bez pomoćnika.

Iako igrači nisu djelovali nervozno, trener Croatije Davor Pehar bio je malo napet. U sastavu su nedostajali ozlijeđeni Denis Jurić, Hrvoje Jurleta zbog poslovnih razloga te Teo Omić jer je bilo upitno hoće li stići na vrijeme sa poslovnog putovanja.

Croatija Karlsruhe je uvjerljivo počela utakmicu i odmah preuzela dominaciju na igralištu. VfB Grötzingen II nisu smjeli podcijeniti jer u svojim redovima imaju hitre mlade igrače koji su kroz nekoliko kontri probijali bokove ali bez opasnosti za vratara Oravca.

Na drugoj strani Croatijini igrači iskoristili su akciju s boka u kojoj je Pfannendörfer ubacio loptu za Marasa, a on lakoćom zabija u 15 minuti igre za vodstvo od 1:0.

Nekoliko minuta kasnije Ante Galić povećava na 2:0 i u tom trenutku protivnik je bio slomljen. Nije se mogao oduprijeti Croatiji koja je bila sve jača. Trener Peharu mogao je odahnuti, vidjelo se zadovoljstvo na njegovu licu.
Dvije minute prije završetka prvog poluvremena Maras je smireno izveo jedanaesterac te povisio prednost na 3:0.

U nastavku igrači Croatije spustili su ritam igre, ali to protivnik nije znao iskoristiti.

Maras je stigao do hat-tricka nakon jednog prekršaja na rubu šesnaesterca. Izveo je slobodan udarac i pogodio donji desni kut suparničkih vrata.

Nakon toga ušao je Teo Omić koji je ipak stigao sa putovanja. Croatija je imala još nekoliko prilika, a posebice Omić kojeg je vjerojatno omeo umor od puta.

Tri minute prije kraja, nakon ubacivanja iz kornera, najbolje se snašao Ante Galić i postavio konačan rezultat ove zanimljive utakmice koja je odigrana na izvrsnom travnjaku i uz sjajnu atmosferu u publici.

Croatia Karlsruhe je pobjedom izborila finale doigravanja za ulazak u viši stupanj natjecanja, a ono je na rasporedu u utorak, 7. lipnja u 18.30 sati. Igrat će na igralištu VfB Grötzingena (Sportanlage VfB Grötzingen, Bruchwaldstr. 10,
76229 Grötzingen) protiv FC Westa II, koji je bio slobodan u prvom kolu.