NK Croatia Bietigheim-VfL Gemmrigheim 4:1(1:0)

Igralište Bietigheim-Metternzimmern. Gledatelja: 50. Sudac: Lechner.

Strijelci za Croatiu: Botić, Ribić, Dlabal, Steiner

NK Croatia Bietigheim: Sabljo, Dlabal, Yilmaz, Lamnek, Harnasz, Galović, Wolf, Ribić(Nadj), Botić  (Schulz), Senjic(Steiner), Khan

Prije početka susreta upriličena je mala svečanost. Za svoj rad u klubu Tomislav Fulir, dugogodišnji djelatnik kluba, primio je prigodne darove, koje su mu za sedamdeseti rođenda uručili igrači i uprava hrvatskog nogometnog kluba iz Bietigheima.  Prije toga nekoliko igrača je poslije završetka svete mise na izlazu iz crkve dočekalo hrvatske majke i uručilo im ruže za njihov dan.

S0868435 (2)
Čestitke Tomislavu Fuliru (Tomasu)

Hladno i vjetrovito vrijeme te “Majčin dan” utjecali su na izostanak velikog dijela publike. Utakmicu su crvenobijeli počeli na svoj već tipičan način. Kontroliranom igrom u obrambenim redovima nije se dozvoljavalo protivniku da na bilo koji način ugrozi vratara Sablju, koji još uvijek zbog bolesnih trojice vratara čuva mrežu kockastih.

Već u petoj minuti Ranko Botić je vidio da protivnički vratar stoji daleko ispred svog “radnog mjesta”, pa to iskoristava i sa krasnim lobom sa pedesetak metara dovodi svoju momčad u vodstvo.

U slijedećih četrdeset minuta sve se inače događa na protivničkoj polovici, pa je čitavo prvo poluvrijeme izgledealo više na trening nego na pravu borbenu utakmicu. Hrvati su radili samo koliko su trebali, pa to nije ipak nije bilo dovoljno da savladaju od tada odličnog vratara VfL Gemmrigheima, koji je uspjevao parirati napadima domaćih. Desetak minuta pred kraj prvog poluvremena utakmica je bila zbog iznenadnog nevremena na rubu prekida, ali je to na srecu kratko potrajalo, pa je ipak uspjesno privedena kraju.S0109036 (2)

I u drugom dilelu trener Sabljo igra na jednu kartu, na ofenzivu što mu uostalom i uspjeva. Ni jednog trenutka se nije moglo osjetiti da bi protivnik mogao ugroziti dobro ukomponiranu hrvatsku momčad, pa se tako već u 57- minuti rezultat mijenja u korist Croatie. Na jedno dugačko dodavanje kapetana Lamneka, Ribič se nalazi oči u oči sam pred vratarom te vješto poluvisoko pokraj njega šalje loptu u mrežu.

Već dvije minute kasnije Dlabal bježi čitavoj obrani i povisuje na 3:0.

U 70. minuti i Steiner se upisuje u strijelce, na asistenciju Galovića za zasluženih 4:0. Igra i dalje ne gubi na kvaliteti domaćina, no VfL ipak uspjeva postići počasni pogodak u 76. min. što je ujedno i konačni rezultat.

Iduće nedjelje 18.svibnja u 13.15 sati NK Croatia gostuje kod grčke momčadi SV Hellas u Bietighem/Ellentalu.

Text i snimke: Antun Igrec