NK Croatia Bietigheim se vratila na vodeću poziciju!

Ranko-Botić-1a NK Croatia Bietigheim ostvarila je pobjedu na gostovanju kod protivnika koji je iznenadio visokim trećim mjestom na kojem se nalazio uoči dvoboja. Stoga je u redovima Hrvata bilo potrebno opreza, no crveno-bijele kockice ,kao i obično, u susret su krenule samouvjereno, a ovoga puta za razliku od prošlotjednih nekoliko prosječnih igara nisu davali domačinu da razvije svoju igru.

Na gol se nije dugo čekalo. Već u 7. minuti, nakon dugačkog ubacivanja Michaela Sablje rukom sa autlinije, Ranko Botic produžuje loptu na Dominika Wolfa, koji u padu dovodi hrvatsku momčad u vodstvo od 1:0.U igri se ne prepoznaje da bi domaćin bilo gdje mogao ugroziti vrata Croatie, sve se uglavnom događa na domaćoj polovici, a posljedica stalnih napada Hrvata je i rušenje Sablje u kaznenom prostoru. Jedenaesterac neuspješno izvodi Lehečka, a kako to po običaju biva, protivnik takve promašaje kažnjava.

Bila je dovoljna samo jedna kontra domaćih u 18. minuti, jedan nesporazum kod Hrvata i nepotrebnih 1:1.Domaćinima su porasla krila te su nekoliko puta prijetili, no Letteriello i obrambeni red su to uspješno riješavali.Nakon odmora štičenici Miljenka Sablje imali su samo jedan cilj, pobijediti. Šanse su se stvarale iz minute u minutu. Danas raspoloženi Dominik Wolf postiže svoj drugi gol za vodstvo od 2:1 u 71. minuti.Na 3:1 povisuje Lehečka nakon dodavanja petom Ranka Botića u 87. min., a čitavu priču zaključuje ,sjajnim udarcem sa dvadeset meara, Michael Sabljo, kada matira nemoćnog domaćeg vratara.

Ovom pobjedom NK Croatia Bietigheim ponovno predvodi ligu sa 24 boda, dva boda više od drugoplasiranog SV Walheima.Sljedeći susret je na domaćem terenu, a protivnik je turska momčad Kaman iz Bönnigheima. Susret se igra 16. Studenog u 14.30 sati.