NJEMAČKI KUP: Trećeligaš izbacio Olićev 1860 München, Kovačev Eintracht preokretom došao do pobjede

U četiri preostale utakmice osmine finala njemačkog nogometnog Kupa, koje su odigrane u srijedu, najveće je iznenađenje priredio trećeligaš Sportfreunte Lotte pobijedivši sa 2-0, pred svojim navijačima, drugoligaša 1860 München za koji igra bivši hrvatski reprezentativac Ivica Olić.

Olić u ovom dvoboju nije ulazio u igru, a pogotke za domaću momčad postigli su Lindner (28) i Freiberger (58). Igračima Münchena sudac Dingebert podijelio je osam žutih kartona i jedan crveni.

Sedma momčad treće lige ovom je pobjedom i plasmanom u četvrtfinale Kupa zaradila klubu ukupnu premiju od 2.360.000 eura, dok je sama pobjeda nad 1860 Münchenom donijela 1.265.000 eura.

Među osam najboljih momčadi probio se i Eintracht kojeg uspješno vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač. Eintracht je preokretom došao do 2-1 pobjede na gostovanju kod Hannovera, iako su domaći poveli pogotkom Harnika u 57. minuti. Izraelac Tawatha je izjednačio u 63. minuti, a u 66. je pobjednički pogodak postigao švicarski reprezentativac Haris Seferović.

Prošlogodišnji finalist, Borussia Dortmund, prolaz u četvrtfinale protiv berlinske Herthe osigurala je tek boljim izvođenjem jedanaesteraca, nakon što je rezultat u 90 minuta i produžetka bio 1-1. Gosti iz Berlina poveli su u 27. minuti pogotkom Kaloua, a izjednačio je Marco Reus u 48. minuti. No, Herthini su igrači promašili čak dva jedanaesterca, a jednog je obranio Borussijin vratar Burki pa je momčad iz Dortmunda izborila mjesto u četvrtfinalu.