Nezaustavljiva Posavina Frankfurt pregazila i Germaniu

Posavina Frankfurt Foto Fenix-magazin (15)
Strijelci zgoditaka protiv Germanije

Posavina Frankfurt nastavila je i u nedjelju svoj pobjedničku seriju i korak je bliže do osvajanja prvenstva. I s utakmicom, hrvatska momčad ime prednost od četiri zgoditka pred drugoplasiranim SG Westendom. Obzirom na snagu momčadi i ozbiljnost s kojom se ulazi u svaku utakmicu, bilo bi čudo da netko do kraja prenstva iznenadi momčad mladog i ambicioznog trenera Pere Bošnjaka.

Pobjeda protiv njemačke Germanie, za koju igra većina turskih igrača, ostvarena je teže nego je to bilo za očekivati jer je Posavina zauzimala prvo a Germania tek 14 mjesto. No, želja i poletnost s kojom protivničke momčadi iz donjeg dijela tablice ulaze u utakmice protiv Posavine su iz nedjelje u nedjelju sve veće. Svi žele skinuti skalp hrvatskoj momčadi koja doista igra sjajan nogomet.

Iako u 6. minuti Goran Jurić nije iskoristio kazneni udarac s 11 metara, jer je loptu zaustavila greda, posavina je stigla u vodstvo 4 minute kasnije kada Ivan Džijan trese gostujuću mrežu nakon odličnog centaršuta Pejića. Nadmoć Croatije okrunjena je ponovno u 18. minuti kada nakon solo prodora i ubačaja brzog Džijana ponajbolji igrač u redovima Posavine Jurić povećava vodstvo na 2:0. Kad se očekivala golijada, gosti u 20. minuti nakon rijetkog prelaska centra zabijaju slučajni zgoditak i smanjuju rezultat na 2:1.

U nastavku utakmice gosti igraju oštro i agresivno. Posavina je bolja momčad ali napadači ne uspjevaju zabiti i gotovo nepromašivih prilika. Stručnom stožeru Posavine pao je kamen sa srca u 20. minuti kada Angelo Spaleto pogađa za konačnih 3:1.

Za Posavinu su igrali: Marković, Koturić, Budimir, Živković, Jurić, Džijan, Spaleta, Piljić, Pejić, Božić, Sudić. Na klupi za pričuve su bili: D.Pavić, M.Đukić i E. Ivić

Posavina II FFM
Druga momčad Posavine ponovno je zasjela na prvo mjesto

U utakmici drugim momčadi Posavine Frankfurt i Germanie 94 , Hrvati su slavili sa visokih 7:2. Strjelci za Posavinu su bili: Agatić, Barišić, Krajina, Kesic i Pejić po jedan te Lucic dva zgoditka. Zanimljivovost s utakmice bila je obrana jedanaesterca vratara Posavine Danijela Pavića. Ovom pobjedom, druga momčad Posavine je zasjala ponovno na prvo mjesto svoje lige.