Home > SPORT > NOGOMET > Neumorni Rebić bio dodavač u pobjedi Eintrachta protiv Leipziga – susret obilježili prosvjedi domaćih navijača
1.navijacki prosvjed

Momčad Eintrachta hrvatskog trenera Nike Kovača sve je bliže igranju iduće sezone u jednoj od europskih lige. Nakon pobjede u ponedjeljak navečer od 2:1 protiv RB Leipzig, s nova tri boda momčad iz Frankfurta je skočila na treće mjesto ljestvice. Hrvatski reprezentativac Ante Rebić ponovno je bio odličan u redovima Eintrachta a zaslužan je kao dodavač za drugi zgoditak svoje momčadi. Igrao je do 80 minute kada ga mijenja Jović.

Iako su gosti poveli u 13. minuti, Eintracht je u četiri minute preokrenuo rezultat  već u 26. minuti je vodio sa 2:1. Strijelci za preokret su bili Timothyja Chandlera (22) i Kevina-Princea Boategna (26).  Pred kraj poluvremena Ante Rebić je i sam mogao biti strijelac ali je njegov udarac zaustavio vratar Leipziga Peter Gulacsi.

Ante Rebic
Ante Rebić

Osim po pobjedi Eintrachta, utakmicu u naelektriziranoj atmosferi Commerzbank Arene pamit će se i po prosvjedima domaćih navijača zbog igranja utakmica ponedjeljkom. Osim prosvjednih poruka na početku meča, navijači Eintrachta su početkom drugog poluvremena u teren ubacivali teniske loptice. Kako bi njihov prosvjed bio dojmljiviji, loptice su u teren ubacivali u tri navrata, tako da je čišćenje travnjaka potrajalo desetak minuta.

Mi kao momčad stojimo iza svojih navijača, bila je poruka iz Eintrachta.

Niko Kovač je nakon utakmice izjavio kako nije bilo lako vratiti se nakon vodstva Leipziga te da su njegovi igrači dali sve od sebe od prve do zadnje minute za tu pobjedu.

Što se tiče navijačkog prosvjeda, Kovač je kazao kako su prosvjedi ostali u mirnom okviru te da nisu utjecali na izvedbu momčadi na terenu.

Sasatav Eintrachta:  Hradecky – Salcedo, Abraham, Falette – Hasebe – da Costa, Wolf (82. Gaćinovic), Boateng (67. Fernandes), Chandler – Rebić (80. Jović), Haller.

Na ljestvici vodi Bayern sa 59 bodova, Borussia Dortmund je druga sa 40 bodova, dok Eintracht ima 39 bodova. Slijede Bayer Leverkusen i RB Leipzig sa po 38 bodova.

Fenix-magazin/SIM

Pogledajte drugo

Austrijski mediji pišu o velikom argentinskom šoku. Foto: Screenshot

Prve reakcije austrijskih medija: Argentina je u šoku, slomili ste je

Spektakularna pobjeda Hrvatske protiv Argentine od 3:0 u Njižnem Novgorodu odjeknula je i u Austriji ...