Neočekivani poraz frankfurtske Croatie ugrozio osvajanje drugog mjesta i borbu za kvalifikacije

Marko Rimac 2
Marko Rimac rano je u 4. min zabio zgoditak ali se kasnije pošteno ispromašivao

U 27. kolu Hessen Kreisliga A Frankfurt Nordwest, momčad Croatie Frankfurt doživjela je poraz nakon petomjesečne serije od 10 uzastopnih prvenstvenih pobjeda. Kad se najmanje nadalo, momčad trenera Danijela Konte izgubila je na gostovanju protiv solidne ali ništa posebne momčadi TSKV Türkgücü rezultatom 2:1. Iako je Croatia rano došla u vodstvo, vođa napada hrvatske momčadi  Marko Rimac postigao je zgoditak već u 4. minuti, kockasti nisu u prvom poluvremenu okrunila svoju dobru igru sa više zgoditaka. Najviše prilika zapucao je upravo Rimac, inače najbolji strijelac Croatije, koji u nedjelju nije imao svoj dan.

IMG_0919
Kristijan Kolarić bio je nemoćan kod dva jedanaesterca

U drugom poluvremenu Croatia je neobjašnjivo stala. Igra mlade i neiskusne momčadi Croatije se potpuno raspala nakon 75 minute kada je slabi njemački sudac svirao najprije prvi a nakon tri minute i drugi jedanaesterac za domaćine. U oba slučaja vratar Kristijan Kolarić bio je nemoćan.

Unatoč porazu, Croatia je ostala na četvrtom mjestu. Ima devet bodova zaostatka za drugoplasiranom momčadi Preunheima koja je remizirala kod trećeplasiranog BSC-om. Eventualno osvajanje drugog mjesta odvelo bi Croatiju u razigravanje za ulazak u višu ligu. Neočekivani poraz znatno je umanjio izglede Croatije za osvajanje drugog mjesta. No, nada još postoji. U slučaju da konkurenti za drugo mjesto, koji imaju i utakmicu više od Croatije, izgube poneki bod a hrvatska momčad do kraja prvenstva zabilježila sve pobjede, gotovo nemoguće bi bilo ostvareno. (dm)