Nakon 13 utakmica prekinut niz neporaženosti Croatije Köln

Znalo se i prije utakmice da su Croatiji Köln potrebna tri boda ukoliko želi ostati u borbi za ulazak u viši rang. Nadanja se nisu ispunila i na kraju je Croatia zasluženo izgubila rezultatom 4:2 protiv JSV Köln.

Povratkom vratara Oliver Winterscheid obrana Croatije je dobila na sigurnosti i preko Danijela Komljenovića, Danijela Matića i Thomasa Jackschika dolazi do nekoliko prilika u prvom poluvremenu. Najbolju priliku za vodstvo imao je Ante Žgela ali nije bio dovoljno precizan pri izvođenju kaznenog udarca. Tako se otišlo na odmor bez pogodaka. .

K800_croatiakoeln (2)U drugom poluvremenu domaćin dolazi u 64. minuti u vodstvo. U 77. minuti povisuje prekrasnim slobodnim udarcem na 2:0. U 81. minuti protivnička momčad autogolom smanjuje na 3:1. Pred sam kraj utakmice  JSV brzim protunapadom povisuje na 4:1. Konačan rezultat postavlja Bušić u posljednjim trenutcima utakmice kada lijepim udarcem sa 20 metara pogađa u lijevi gornji kut za konačni 4:2.

Sljedeće nedjelje HNK će ugostiti aktualnu vodeču momčad Vorwärts Spoho. Početak je u 15 sati.

Croatia Köln: 1 Winterscheid – 19 Corovic (ab 58. 2 J. Zgela), 13 Komljenovic, 4 Jackschik, 3 Soldan (ab 46. 23 Bago) – 8 Dzelalija, 6 Busic, 7 Gelastopoulos, 17 Visevic (ab 26. 10 Matic) – 9 Lovric, 11 A. Zgela