Najveći hrvatski derbi između Dinama i Hajduka završio remijem 1-1

Najveći hrvatski derbi između Dinama i Hajduka odigran večeras (12. srpnja) na Maksimiru završio je rezultatom 1-1. Pred više od 25.000 navijača, među kojima je bilo puno navijača iz iseljeništva, dva najveća hrvatska kluba prikazali su odličan nogomet koji je obilovao trkom, kombinatorikom i taktičkom disciplinom.

Obje momčadi u susret su ušle vrlo angažirano i ofenzivno što je urodilo brojnim napadima s jedne i s druge strane. Igrala se 8. minuta kada je kamerunac Ohandza odlično probio lijevu stranu Dinamove obrane te uposlio usamljenog Miju Caktaša kojemu nije bio problem sa nekih 10-ak metara pospremiti loptu u Dinamovu mrežu za vodstvo Hajduka od 1-0.

Nakon ostvarenog vodstva Hajduk je odličnom blok igrom u sredini terena primiro igru Dinama koji je tražio izjednačenje ali ipak nije uspio ozbiljnije zaprijetiti golu Hajduka. U tim trenucima obje momčadi su vrlo dobro stajale na terenu te ispunjavale sve taktičke zamisli svojih trenera.

U 37. minuti alžirac Soudani uspio je izjednačiti rezultat na 1-1. Pjaca je po lijevoj strani probio zadnju liniju Hajduka, ušao u šesnaesterac, te uputio loptu prema usamljenom Soudaniju koji sa nekih 6 metara pogađa mrežu Lovre Kalinića.

U drugom dijelu gledali smo reprizu prvog dijela susreta s ipak nešto sporijim ritmom. Prvu nešto izgledniju priliku imali su u 48. minuti nogometaši zagrebačkog Dinama kada su Soudani i Pjaca kombinirali po lijevoj strani ali udarac Pjace je otišao pored desne vratnice vratara Kalinića.

U 56. minuti igrači Hajduka su probili lijevi bok Dinama, lopta je došla do mladog Vlašića koji tuče sa nekakvih 20-ak metara ali golman Eduardo je bio na mjestu. Do kraja susreta obje momčadi tražile su pobjednički gol ali nisu uspjele u svojim namjerama.

GNK Dinamo Zagreb: Eduardo, Pinto, Šimunović, Taravel, Pivarić, Ademi, Machado, Soudani, Ćorić(od 62. Rog), Pjaca(od 82. Hodžić), Henriquez(od 75. Cekici). Trener Damir Krznar

HNK Hajduk Split: Kalinić, Tudor, Milović, Nižić, Pejić, Balić(od 52. Maloku), Caktaš, Jefferson, Vlašić, Roguljić(od 70. Maglica), Ohandza(od 90. Kiš). Trener Damir Burić