Na krilima Mate Đukića, FC Posavina Frankfurt lako do nova 3 boda!

Posavina Frankfurt1
Momčad Posavine Frankfurt / Foto: Fenix

Bez izgubljene utakmice u 14 kola, i sa osvojenih 36 bodova, FC Posavina Frankfurt sigurno plovi prema osvajanju jesenskog dijela prvenstva. Današnjom pobjedom u gostima protiv petoplasirane FFC Olymije Frankfurt od 4:0, momčad trenera Pere Bošnjaka pokazala je kako sposobna za najveći podvig – a to je ulazak u viši rang natjeecanjaa.

Od samog početka Hrvati su u nedjelju popodne u Ost Parku krenuli otvoreno, pokazujući kako žele osvojiti sva tri boda. Nakon ispitivanja snaga, Posavina već u 5. minuti preko Gorana Jurića dolazi u vodstvo od 1:0. Na 2:0 povećava Mato Đukić, čiji udarac sa 20 metara obrambeni igrač domaćina leđima skreće toliko da je lopta bila neuhvatljiva za vratara domaćina. Raspoloženi Đukić u 32. min povećava vodstvo Posavine na nedostižnih 3:0.

U nastavku igrači Posavine rutinirano su odradili utakmicu do kraja, postigavši još jedan zgoditak preko Angela Spalata za visoko pobjedu od 4:0.

FC Posavina: Matej Marković, Matija Živković, Ivan Božić, Ivan Mamuzić, Marko Sudić, Mato Đukić, Stjepan Piljić, Marin Bago, Ivan Džijan,
Goran Jurić, Angelo Spaleta. Sa klupe su ulazili:Ivan Vučković, Dragan Budimir i Mario Pejić.