Maras eurogolom ‘škaricama’ potvrdio pobjedu Croatije Karlsruhe

Germania Karlsruhe – SV NK Croatia Karlsruhe 0:3

Croatia Karlsruhe na vrlo teškom terenu kod Germanije Karlsruhe ostvarila je uvjerljivu pobjedu (3:0) što joj je bila deseta uzastopna utakmica bez poraza.

Domaćin je bio borben al su ih naši, tehnički potkovaniji igrači, nadigrali u svim segmentima igre. U 15. minuti 25-godišnjak Teo Omić sa svojom jakom ljevicom opalio je sa 16 metara i iznenadio protivničkig vratara koji je bio na krivoj nozi.

croatia-karlsruhe6Do kraja poluvremena Croatija je ubilježila nekoliko prilika, od čega najmanje dvije su bile ‘100-postotne’. Mišel Pocrnja udarcem glavom promašio je prazan gol, a promašio je i Tomislav Maras nakon lijepe akcije s Teom Omićem kad je protivnički vratar u zadnji trenutak oduzeo loptu.

Germania je u prvom poluvremenu samo jednom ugrozila vrata Croatije, ali ponekad je i sportska sreća važna.

U drugom poluvremenu tempo se povisio, a plod toga bila je izvrsna akcija trojca Maras-Omić-Brkljača da bi potom Ante Galić u 68. minuti majstorskim potezom savladao protivničkig vratara.

Gledatelji su potom svjedočili potezu utakmice. Trener Davor Pehar u 87. minuti dao je priliku igračima s klupe – 19-godišnjaku Toniju Posenjaku (umjesto Ante Galića) i 32-godišnjaku Michaelu Brechtu (kao junior igrao u nekadašnjem Bundesligašu u Waldhofu Mannheim; ušao umjesto Ivice Brkljače).

croatia-karlsruhe3Samo minutu nakon ulaska u igru Michael Brecht sjajno je ubacio u kazneni prostor do Tomislav Marasa, a on je prvo loptu primirio prsima, a zatim pogodio škaricama sa 11 metara u lijevi donji kut.

Gledatelji su s oduševljenjem pozdravili ovaj potez koji se rijetko mogao vidjeti na utakmicama Croatije.

Uspjesi Croatije nisu prošli nezapaženo pa u posljednje vrijeme mnogi portali poput pfosdchfschuss.de i Fupa portal sve više izvještavaju o njima.

U idućem kolu, 13. ožujka u 15 sati, na rasporedu je derbi protiv vodeće momčadi lige, VFR Ittersbacha, koja ima bod prednosti ispred Croatije, a domaći najavljuju pravi spektakl.