Lažeta i Zubac dvostruki strijelci u novoj pobjedi Croatie Frankfurt

FC Croatia – SG Harheim 6 : 4 (4:1)

IMG_2605
Sve veći broj gledatelja iz nedjelje u nedjelju prati utakmice Croatije

U prvenstvenoj utakmici sa dva različita poluvremena, Croatia Frankfurt je zasluženo pobjedila solidnu momčad Harheima. Igrači trenerskog dvojca Danijel Konta i Dario Ištuk odlično su otvorili utakmicu.

Najprije je specijalist za slobodnee udarce Kristijan Zubac u 6. min sa 20 metara kroz živi zid pogodio za vodstvo Croatije od 1:0. Već u idućoj minuti kapetan Mario Lažeta odličnim udarcem završava lijepu akciju koju mu je pripremio Filip Lovrić.

Ni gostujući zgoditak za smanjenje vodstva Croatije na 2:1 nije zaustavio napadački stroj hrvatske momčadi za povećanje vodstav na 3:1. Po drugi put, u 11. min strijelac je bio kapetan Lažeta, samo ovaj put na dodavanje Olivera Andrića.

U 13 min vidjeli smo možda i naljepši trenutak utakmice sa zgoditkom Filipa Lovrića čiji snažan udarac u gornje lijeve rašlje vratar gostiju ne uspjeva zaustaviti. Izvanrednih 25 minuta igre Croatije kruni Kristijan Zubac koji opet iz slobodnog udarca, sada poviše živog zida, pogađa mrežu gostiju za 5:1.IMG_2601

I kod visokog vodstva napadači Croatije su stvarali prigode i samo zahvaljujući sreći gostujuća momčad nije bila kažnjene za više zgoditaka.

Početak drugog dijela donio je iznenađujuće loše izdanje Croatije. Uz teatralnog suca, koji je napravio dva velika previda (jedan put zaleđe a drugi put izlazak lopte metar iza crte), gosti su uspjeli u devet minuta zabili čak tri zgoditka. Svaka tri min po jedan zgoditak. Unatoč lošem sucu, momčad koja se bori za prvo mjesto ne smije sebi dopustiti luksuz takvog olakog primanja zgoditaka.

Ulaskom Tomislava Šandrka te izmjenama pozicija obrambenih igrača u igri, Croatija je pojačala obranu te ubrzo uspjela slomiti podignuti moral gostujuće momčadi koja je u 56. minuti došla do smanjenja rezultata na 5 : 4.

Više od 250 hrvatskih navijača moglo je odahnuti kada je Croatija u 75. min povećala vodstvo na konačnih 6:4. Odlučujući zgoditak postigao je Ivana Hrskanovića iz jedanaesterca koji je nad njim i napravljen.

Croatia je igrala u sastavu: Jukić, Bešlić, Lovrić, Kiseli, Andrić, Puljić, Zubac, Lažeta, Hrskanović, Bračić, Drlje. Još su igrali: od 59. min Mihaljević umjesto Puljića i Šandrk umjesto Drlje te od 89. min Keleva umjesto Hrskanovića.

Iduću utakmicu prva momčad Croatije igra u gostima u nedjelju 26.listopada u Praunheimu u 15:00 sati.

U predigri utakmice prvih momčadi, druga momčad Croatije pobjedila je drugu momčad Harheima sa 4:2 (2:1). Nakon više od pola godine oporavka od ozljede, u dresu Croatie zaigrao je raniji kapetan prve momčadi Nikola Lažeta. Ponajviše zahvaljujući njegovoj odličnoj igri , Croatia II je zasluženo slavila novu pobjedu koja ju je približilo gornjem dijelu tablice.

Uz Lažetu koji je bio srijelac u 2. i 60. min, za Croatiju su zgoditke još postigli Vidović u 42. min i Grančić u 67. min.

FC Croatia  II: Filatow, Todorić, Keleva, Faluta, Tolušić, Vidović, ,Skočibušić, Grančić, Pravdić, Surmanović i Lažeta. Od 50 min. Jochaim umjesto Pravdića.

Iduću utakmicu druga momčad Croatie igra u nedjelju 26.listopada u 13,00 sati protiv momčadi Praunheima.