Lakiću ovacije na Fritz-Walter stadionu, deveti poraz Cottbusa u nizu

Union remizirao s Dynamom i ispustio treće mjesto

Srđan Lakić odigrao je svoje prve minute u dresu Kaiserslauterna po povratku u bivši klub. K’lautern je slavio u derbiju 20. kola njemačke druge Bundeslige protiv Greuther Fürtha 2:1, a Lakić je ušao u igru u 64. minuti pri vodstvu domaćina 2:0 (Jenssen 38., Dick 58.).  Dočekale su ga ovacije 33 tisuća ljudi na Fritz-Walter stadionu. Za goste je u 78. minuti pogodio Mudrinski.

A Kaiserslauternu je u prilog išao i neodlučen ishod Uniona Berlin i Dynama Dresden (0:0). Momčad iz Dresdena ligaški je rekorder sa čak 10 neodlučenih ishoda. Za goste je cijeli susret odigrao Adam Sušac dok je kod domaćina na klupi bio Roberto Punčec. Također, domaći trener Uwe Neuhaus zbog žutih kartona nije mogao računati na Damira Kreilacha.

Dodajmo kako se i u nastavku prvenstva produljila agonija Energie Cottbusa. Iako se činilo da će nakon 18. listopada i 8 utakmica bez osvojenog boda, protiv Sandhausena ipak prekinuti crni niz, Energie je još jednom posustao i to pred kraj utakmice kada je u 86. minuti pobjedu gostima donio Jovanović. Gosti su slavili 1:0, a Energie je ostao na samom dnu ljestvice.

U domaćim redovima nije bilo ozlijeđenog kapetana Ivice Banovića, Stiven Rivić nije ulazio s klupe, Jurica Buljat ušao je u igru u 71. minuti dok je Mostarac Mateo Sušić upisao tek četvrti nastup u ovoj sezoni.

Poredak: Köln (-1) 39 bodova, Greuther Fürth 35, Kaiserslautern 34, Union Berlin 32, Karlsruher (-1) i St. Pauli (-1) po 31 bod… (ha)

>>Trener Vrabec: St. Pauli je spreman svih 90 minuta juriti punim gasom!