KOŠARKA Tri pobjede i dva poraza hrvatskih klubova u Baden Württembergu

Iako su u tijeku tjedna u 3. kolu kup natjecanja doživjeli težak poraz 57:88 u svojoj dvorani od ligaškog suparnika Felbach, kuglači Komušine su se brzo oporavili.

Jackson i Zelalija

U 20. kolu Regionallige su zabilježili svoju 19. pobjedu. Na gostovanju kod TV Derendingen (9. mjesto) su slavili 66:54. Sve je već bilo riješeno u prvom poluvremenu (35:21) trener Buljan je u nastavku odmarao prvog strijelca Marina Zelaliju, a pobjeda nije bila upitna.

Strijelci su bili Zelalija 15, Bubalo 13, Kesselring 11, Al Elliot 8, Jackson 7, Ley 7, Rupčić 2 i Marić 2 koša.

I dalje su na drugom mjestu s dva boda zaostatka iza Fellbacha. Slijedeće subote u 19 sati dočekuju trećeplasirani SG Mannheim od koga imaju osam bodova više.
U Bezirksligama Croatia Freudenstadt je pobijedila u Holzgerlingenu 74:57 i ostala je na drugom mjestu. U istoj je skupini Komušina II gostovala kod vodećeg na ljestvici SV Böblingen II i izgubili su 88:82.
Neočekivani poraz 58:72 je doživio Zrinski Waiblingen na gostovanju kod TV Obertürkheim. Sada su na trećem mjestu s dva boda manje od drugog a četiri od vodećeg BBC Stuttgart kome su kolo prije nanijeli jedini poraz.
U A Kreisligi KSC Ehingen je pobijedio SB Heidenheim II 71:68. Iz 14 utakmica imaju 12 bodova i trenutno su na 7. mjestu.
Slika Igrači Komušine Jackson i Zelalija na utakmici u Derendingenu.