HSV potopio Wetzlar: Duvnjak, Lac i Dominiković nadjačali Balića

Duvnjak je predvodio strijelce HSV-a sa 7 pogodaka

duvnjakEuropski rukometni prvak Hamburg tek je u trećoj utakmici sezone stigao do prve pobjede u Bundesligi. Na svom je parketu bio uvjerljiv protiv Wetzlara (35:26, poluvrijeme 16:9), a blistali su i hrvatski igrači.

Duvnjak je predvodio strijelce sa 7 pogodaka, Lacković je postigao 3 gola dok je Dominiković postigao dva pogotka. Kod Wetzlara Balić je postigao jedan pogodak.
Gosti su do 13. minute i rezultata 7:6 uspjeli parirati, no Hamburžani su sjajnom igrom do poluvremena stigli do prednosti (16:9) koju su do kraja susreta još povećali.

Ostali rezultati 4. kola: Lübbecke (Vuković dva gola) – Balingen-Weilstetten 26:30 (10:16), Emsdetten – Minden 24:23 (12:10), Bergischer (Sabljić 6 golova, jedno isključenje; Miljak 2 gola) – Eisenach (Koloper jedan pogodak i isključenje) 34:26 (19:12), Kiel – Gummersbach 31:30 (14:20),Rhein-Neckar Löwen – Flensburg 29:22 (13:8), Lemgo – Melsungen 33:38 (15:18), Hannover-Burgdorf – Magdeburg 27:25 (11:16), Füchse Berlin (Špoljarić jednom isključen) – Frisch Auf Göppingen 28:23 (15:14).

Poredak: Rhein-Neckar Löwen i Kiel po 8 bodova, Hannover-Burgdorf 7, Füchse Berlin, Bergischer, Magdeburg, Melsungen i Flensburg po 6 bodova… (ha)