Hrvatski rukometaši slavljem nad Iranom nastavili pobjednički niz na SP-u

QATAR HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP 2015Hrvatski rukometaši u svom su trećem nastupu na Svjetskom prvenstvu upisali i treće slavlje te su nastavili stopostotan učinak na svjetskoj smotri. Nakon Austrije i Tunisa, Hrvati su, uz odmaranje svojih glavnih karika, osigurali uvjerljivo slavlje nad Iranom 41:22 (19:13) te tako na najbolji način nastavili k osmini finala natjecanja.
Filip Ivić na fantastičan način iskoristio je ukazanu priliku i odmaranje Mirka Alilovića. U drugom poluvremenu potpuno je zaključao vrata i uz Zlatka Horvata bio je najbolji hrvatski pojedinac.

“Zahvalio bih se izborniku na prilici koju mi je dao, mislim da je Mirko odradio vrhunski posao u prve dvije utakmice i da mu je trebalo malo odmora jer nas očekuju jako teški protivnici u sljedećem dijelu natjecanja. Čekao sam ovu priliku i maksimalno sam je iskoristio. Važno je da smo odmorili ove starije igrače. Malo su nas stisnuli u drugom dijelu poluvremena, ali iskustvo Duvnjaka i Kopljara nam je pomoglo. Svi mi mladi moramo još puno učiti i raditi i makar dobili pet minuta, moramo dati sve od sebe. S Makedonijom nas očekuje utakmica za prvo mjesto u skupini, ali u svakoj utakmici moramo biti maksimalni jer je Prvenstvo pokazalo da nema lošeg protivnika”, prenosi hrsport.net.
Još jedna dobra utakmica je i iza Igora Karačića koji priznaje kako mu treba još vremena za hvatanje prave forme.
“Pratili smo Iran neko vrijeme i iznenadili su nas nastupima protiv BiH i Makedonije, ali vidjelo se da ih nismo nimalo podcijenili. Mi sigurno nismo očekivali ovakav rezultat, iznenađeni smo i sami, ali smo se oslobodili zadnjih 20 minuta i ispalo je odlično. I sami dečki su rekli da se vidi još uvijek malo straha i kočnice kod igrača koji ulaze s klupe, ali vjerujem da će se to iz utakmice u utakmicu popraviti. Počevši od sebe koji sam si najveći kritičar, vidi se da nam nedostaje utakmica, neki su određeno vrijeme bili out i nadam se da će se vratiti taj osjećaj s loptom što prije. Ozljeda me ne muči, ali osjećam da mi fali utakmica, samopouzdanje će se vratiti s brojem utakmica.”
Luka Stepančić također je dao svoj doprinos u ovoj glatkoj pobjedi.

“Ušli smo dosta loše u drugo poluvrijeme, malo smo se presložili u obrani i našli se na pozicijama na kojima se ne nalazimo često, ali smo podignuli agresivnost i kontrom i polukontrom došli do velike razlike. Nitko se nije ozlijedio, igrači se nisu puno potrošili i mislim da je izbornik zadovoljan s onim što smo pokazali.”