Slavlje igrača Croatije Reutlingen u svlacionici nakon utakmice / Foto: Fenix (Bono Žepić)

HRVATSKI KLUBOVI U WFV-u: Uspješan početak Croatije Reutlingen i Croatije Stuttgart, Croatia Bietigheim i BW Tomislav iz Heilbronna slavili u gostima

Hrvatski nogometnih klubovi krenuli su s natjecanjem u amaterskim nogometnim ligama u Baden Württenbergu. U nedjelju je nastupilo 13 hrvatskih ligaša, dok Slaven, Neretva, KSC Ehingen, Zagreb Sindelfingen i Zrinski Calw igraju prve utakmice sljedeće nedjelje. Hajduk Villingen je odgodio utakmicu prvog kola koju će igrati kod FC Fischbach 4. rujna u 19 sati.

Uspješan nastup ove nedjelje su upisala sva tri hrvatska Bezirksligaša. Posebno je bio uvjerljiv nastup Croatie Reutlingen pobjedom od 8:1 kod TV Kirchentellinsfurt. Strijelci su bili Galić 3, Bubalo, Jelčić, Pafeo i Lovrić, a domaćini su tek u 90. minuti zgoditkom ublažili poraz od 1:8 (Genis Gerkan).

Croatia Bietigheim se brzo oporavila od 2:3 poraza u prvom kolu i istim rezultatom slavila u gostima kod TV Aldingen. Hrvatska momčad je igrala dobro i sigurno. Mario Teutsch je u 12. i 25. minuta postigao pogodke za 2:0. U nastavku je Croatia u 73. minuti imala 3:1. Iako su Nijemci ostali s igračem manje, uspjeli su ublažiti poraz na konačnih 2:3.

Stuttgartska Croatia je igrala prvo kolo kupa sa ligaškim suparnikom SV Sillenbuch. Utakmica je na kraju završila sa neodlučenih 2:2 (oba zgoditka za hrvatsku momčad je postigao Holli Bokilo), a onda u izvođenju kaznenih udaraca Croatia je bila bolja sa 6:5. Sljedeće nedjelje u prvom kolu za bodove Bezirkslige Stuttgart Croatia dočekuje grčki klub ERMIS Stuttgart s početkom u 15 sati.

Od pet hrvatskih A Kreisligaša, nastupila su četiri i ubilježili samo jednu pobjedu. Kao što smo već napisali, Hajduk Villingen je odgodio prvo kolo. BW Tomislav iz Heilbronna je zabilježio kod TV Flein sigurnu 5:0 pobjedu pogodcima D. Selak 2, M. Selak, Bahtić i Nedić. Jadran Balingen je poražen 3:5 (SV Harteim) a Zrinski Waiblingeb 2:3 na gostovanju kod TSV Leuterbach. Novak u A Kreisligi Croatia Ulm je gostovala kod FC Hütesheim i poražena je sa 4:5. U obostrano dobroj utakmici, već u 34. minuti rezultat je bio 3:3. Fizički bolje pripremljeni domaćini su u završnici poveli 5:3 a u zadnjoj minuti Benić je smanjio na 5:4.

Utakmice ovog kola je igralo i šest hrvatskih B Kreisligaša. Četiri su osvojila bodove  dok su poraženi Zagreb iz Schwenningena (1:2) doma od FC Möchnweiler i Croati Karlsruhe 1:7 od TSV Palmbach. Marsonia je odigrala 1:1 sa TSV Wolfschlugen II. Croatia Sindelfingen je bila bolja sa 6:0 od TSV Grafenau II, Croatia Geislingen 3:0 TG Reichenbach a Croatia II Reutlingen je tukla TSV Mössingen 2:1.