Hrvatska u završnici izgubila od Poljske i ostala bez borbe za medalje

hrvatska poljskaHrvatski rukometaši poraženi su od Poljske u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva. Izabranici Slavka Goluže prokockali su veliku priliku za plasman u polufinale budući da su u 53. minuti imali vodstvo 20:19 i dva igrača više! Nevjerojatno je kako se Hrvatska urušila u završnici. Mariusz Jurkiewicz zabio je gol s deset metara i izborio isključenje Marka Kopljara.

Hrvatska je posljednji gol na utakmici postigla u 55. minuti kada je Zlatko Horvat realizirao sedmerac (22:21). Igor Karačić u čistoj situaciji kod rezultata 22:22 pogodio stativu, a onda je Slawomir Szmal zaključao vrata.

Nakon lošeg prvog poluvremena Hrvatska je odlično otvorila drugi dio i golovima Kopljara i Duvnjaka vratila se u egal predvođeni dobrim Filipom Ivićem na golu koji je donio sigurnost iza obrane koja je napokon pronašla svoj ritam. Domagoj Duvnjak se probudio i u deset minuta postigao pet golova i ujedno donio prvo vodstvo (13:12) nakon 15. minute. Poljaci su prvi gol zabili tek nakon 6:30 minuta igre u drugom dijelu (13:13). Hrvatska je propustila dvije prilike da ode na četiri gola prednosti, a isključenje Vorija omogućilo je Poljacima povratak u utakmicu kojega su okrunili pogocima Chrapkowskog i Syprzaka (18:19).

Otvaranje utakmice obilježio je mali broj pogodaka, samo četiri u prvih deset minuta (2:2). Domagoj Duvnjak odigrao je vjerojatno najgore poluvrijeme u dresu reprezentacije, počevši od činjenice da nije zabio niti jedan pogodak i ujedno je darovao Poljacima nekoliko lopti. Unatoč svemu Čupić i Horvat donijeli su vodstvo 4:2. Poljska je uzvratila serijom 3:0 u kojoj je imala igrača više nakon isključenja Marka Kopljara.

Hrvatska se uspjela obraniti, ali Čupić je ekspresnom pogreškom vratio loptu Poljacima. Na sve to nadovezala se i propuštena prilika kada je Vori u čistoj prilici pogodio poljskog vratara. Poljska je u 19. minuti otišla na dva gola prednosti (5:7), a Slavko Goluža pozvao je minutu odmora, piše hrvatskareprezentacije.hr.

Hrvatsku je u igru vratilo isključenje Michala Jureckog. Uslijedila su tri pogotka, od čega dva iz polukontre (10:10). Poljska je u završnici golovima Siprzaka i Jurkiewica otišli na dva gola prednosti.