Hrvatska remizirala u Budimpešti protiv Mađarske 1-1

Hrvatska – Mađarska 1:1 (0:1)

U drugom pripremnom susretu za EP u Francuskoj, reprezentacija Hrvatske odigrala je 1:1 u Budimpešti sa Mađarskom. Jedini zgoditak za Hrvatsku postigao je u 29. minuti Mario Mandžukuć na dodavanje Ivana Perišića. Mađari su izjednačili u 79. min preko Dzsudzsaka iz slobodnog udarca. Kaliniću je zasmetao živi zid i lopta je završila u mreži.

Bila je to prava natjecateljska utakmica u kojoj je Hravtska igrala puno bolje u prvom poluvremenu dok su Mađari bili bolji većim dijelom drugog poluvremena. Hrvatska je u Budimpeštu igrala oslabljena i sa svega 16 igrača od kojih su trojica bili vratari. Zbog ozljeda i bolesti na gostovanje u Budimpeštu nisu putovali Rakitić, Kalinić, Pjaca i Badelj.

Usto je izbornik Ante Čačić u prvih jedanaest ubacio dvojicu nogometaša Dinama, Domagoja Antolića i Gordona Schildenfelda. Tijekom utakmice napravio je samo jednu izmjenu, umjesto Kovačića u igru je u 75. minuti ušao Srna. Na klupi su mu cijelo vrijeme ostali Alen Halilović i Dejan Lovren.

Hrvatska je započela susret u sastavu: Kalinić – Ćorluka, Schildenfeld, Vida, Vrsaljko – Modrić, Antolić – Perišić, Kovačić, Brozović – Mandžukić