Hrvatska remizirala na San Siru; navijači napravili nered

hrvati - italija
foto HNS

Italija i Hrvatska su u okviru kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine na San Siru odigrali utakmicu bez pobjednika (1:1), a susret je obilježio i incident na tribinama.

Premda je Hrvatska dobro otvorila utakmicu i prijetila iskusnom Buffonu udarcima Rakitića, Vide i Modrića već u uvodnih deset minuta, Italija je uspjela povesti iz prve ozbiljnije akcije. Zaza je ostavio loptu na udarac Candrevi, koji s 18 metara puca u Subašićev kut za 1:0 i postiže svoj prvi pogodak za Italiju.

Međutim, izabranici Nike Kovača brzo su uzvratili.

Igrala se 15. minuta kada je ostalo prostora na lijevoj strani, a Rakitić je poslužio Perišića, koji ulazi u kazneni prostor, gađa nisko po sredini gola, a lopta ispod Buffona prolazi u mrežu. Zbog ozljede prepona izašao je Modrić, a ušao Kovačić, dok je Pasquala s druge strane zamijenio debitant Soriano.

Petnaestak minuta prije kraja sudac je privremeno povukao igrače s terena zbog ubačenih baklji, ali susret je nakon prekida ipak nastavljen.

Naime, hrvatski navijači bacali su baklje na teren pa su morali intervenirati specijalci koji su ispraznili tribinu.