Hrvatska razbila Kamerun u Manausu! A sada po pobjedu nad Meksikom!

Strijelci su bili Olić, Perišić i Mandžukić (2)

Sjajnom igrom pred 40 tisuća gledatelja na Amazonia Areni u Manausu Hrvatska je pobijedila Kamerun 4:0 i produljila nadu da će izboriti nastup u osmini finala SP-a u Brazilu. Bila je to najveća pobjeda Hrvatske na SP-ima u povijesti.

mandzukic28Od samog početka susreta vidjelo se da je Hrvatska kvalitetnija momčad, a brzo vodstvo koje su u 11. minuti kreirali asistent Perišić i strijelac Olić to je i potvrdilo. Do pred kraj poluvremena igralo se čvrsto s obje strane, a velika vlaga u zraku otežavala je posao igračima.

I onda u 40. minuti dogodio se jedan od ključnih trenutaka kada Song udara u leđa Mandžukića te je zbog toga isključen. Hrvatska je u nastavku susreta potpuno preuzela kontrolu i bilo je samo pitanje koliko će pogodaka postići. U 48. minuti nakon pogrešnog ispucavanja kamerunskog vratara Perišić se sjajno sjurio s polovice igrališta te sam pogotkom završio sjajnu akciju. Onda je na scenu stupio Mandžukić i dvama pogocima (62. i 73. minuta) zaključio priču u Manausu.

Sastav: Pletikosa, Srna (c), Ćorluka, Lovren, Pranjić, Rakitić, Modrić, Sammir, Perišić, Mandžukić, Olić. Još su igrali: Eduardo, Kovačić i Rebić.

Hrvatskoj sada u posljednjem kolu predstoji ogled s Meksikom u kojem će za prolaz morati osvojiti tri boda.

Poredak skupine A: Brazil i Meksiko po 4 boda, Hrvatska 3, Kamerun 0. (ha)