Hrvati tresli mreže u Austriji i Nizozemskoj: Pogledajte golove Žulja, Vučura i Perice

Kaja Rogulj postigao je autogol u porazu Austrije kod Rapida

Stipe Perica, mladi hrvatski reprezentativac i igrač Chelsea na posudbi u NAC Bredi, u 23. kolu nizozemskog prvenstva postigao je svoj peti pogodak ove sezone. NAC je pobijedio Rodu 2:0, a Perica je pogodio postavivši konačan rezultat u 87. minuti. Mladi Zadranin u igru je ušao u 73. minuti, a zanimljivo je da je sve ovosezonske pogotke postigao kao zamjena i po tome je najuspješniji u Nizozemskom prvenstvu.
NAC je na devetom mjestu sa 29 bodova, dok je Roda 16. sa 22 boda.

Peter Žulj i Stipe Vučur, igrači hrvatskih korijena bili su strijelci u međusobnom susretu njihovih klubova, Wolfsbergera i Wacker Innsbrucka (3:2), inače najefikasnijem susretu 22. kola austrijskog prvenstva.
Prvo je Vučur svojim drugim ovosezonskim pogotkom doveo Wacker u vodstvo u 32. minuti, a stvari je na početak vratio Žulj poravnavši rezultat u 56. minuti. Do pobjede je na kraju uzbudljive utakmice stigao ipak domaćin. Dodajmo kako je Peter Žulj mlađi brat mladog austrijskog reprezentativca Roberta, napadača RB Salzburga, a u WAC je stigao prije 10-ak dana iz Hartberga.

Inače, Robert Žulj je nastupio u uvjerljivoj pobjedi svoga kluba nad Grödigom (6:0), ušavši u igru u 63. minuti pri rezultatu 4:0, no nije se upisao u strijelce.

Dodajmo i kako je aktualni prvak, bečka Austrija, koju trenira Nenad Bjelica doživjela poraz kod susjednog Rapida (3:1), a branič Kaja Rogulj pogodio je vlastitu mrežu u 36. minuti čime je njegova momčad ostala bez stečene prednosti. Rogulj je odigrao cijeli susret dok je u momčadi Rapida od 78. minute zaigrao Deni Alar.

Poredak: Salzburg 52 boda, Grödig 35, Rapid 34, Ried 32, Austrija Beč 30, Wolfsberger 28 bodova… (ha)

>>Pogledajte kako je Mandžukić ‘srušio’ Nürnberg, Olić asistirao u pobjedi Wolfsburga